Zrobili szopki: “Pomysł goni pomysł” [ZDJĘCIA]

Reklama                                                              

Mieszkańcy gminy Lipnicy Wielkiej po raz kolejny popisali się niezwykła pomysłowością podczas przygotowania tradycyjnych Szopek Bozonarodzeniowych.

“Komisja z roku na rok nie wychodzi z podziwu i potwierdza wielki kunszt przygotowania wszystkich szopek w których wykonanie jest włożone nie tylko wiele pracy ale przede wszystkim mnóstwo serca” – czytamy w protokole z XVII Gminnego Konkursu Szopek i Ozdób Bożonarodzeniowych
Lipnica Wielka.

– Pomysł goni pomysł a uczestnicy po dostarczeniu wszystkich szopek przychodzą do miejsca złożenia prac i chętnie podglądają konkurentów. Przypomina się o samodzielności wykonania wszystkich!!! elementów szopki (bez kupnych, gotowych elementów)- podkreślili członkowie komisji konkursowej.- Dla wszystkich autorów ze strony komisji kierujemy wielki ukłon za profesjonalne, artystycznie dojrzałe prace. Mamy świadomość iż w przygotowanie szopek angażują się całe rodziny więc to dodatkowo podkreśla wagę tego konkursu bowiem w takim okresie przedświąteczny integruje ze sobą osoby sobie bliskie.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Dla uczestników przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną – organizatorów konkursu.

WYNIKI:

Komisja w składzie:
Janina Karkoszka – Przewodnicząca
Karolina Kowalczyk – Członek
Monika Klapisz – Członek

dokonała oceny przyznając miejsca:

SZOPKI
SZKOŁY PODSTAWOWE kl. 0 – III oraz przedszkolaki
I miejsce
1. Kacper Fitak kl. I SP 3
2. Aleksandra Kurek kl. II SP 2
3. Antonina Bandyk Oddział Przedszkolny Kiczory
4. Daria Dunajczan Oddział Przedszkolny Kiczory
5. Tomasz Łowas kl. III SP 4
II miejsce
1. Zuzanna Lichosyt kl. III SP 3
2. Liliana Klima Publiczne Przedszkole w Kiczorach
3. Karolina Klozyk kl. I SP 1
4. Publiczne Przedszkole gr. Żabki
5. Szkoła Podstawowa w Kiczorach kl. I
6. Bartłomiej Fitak kl. 0, Weronika Fitak kl. III SP 3
III miejsce
1. Norbert Pawlak kl. II SP 1
2. Szkoła Podstawowa Nr 1 kl. I

SZKOŁY PODSTAWOWE kl. IV – VIII
I miejsce
1. Marta Brenkus kl. VI SP 4
2. Asia Bandyk kl. V SP 4
3. Julia Pawlak kl. IV SP 1
4. Maja Warzeszak kl. IV SP 2
II miejsce
1. Łukasz Kadłubek kl. VI SP Kiczory

DOROŚLI
I miejsce
1. Mateusz Bandyk Lipnica Wielka
2. Stanisław Hola Lipnica Wielka

PRACE WSPÓLNE
I miejsce
1. Andrzej Dunaj kl. IV SP 2 i Paweł Dunaj (l.4) Przedszkole Bajowa Kraina
2. Sebastian, Maksymilian i Tymoteusz Karkoszka Kiczory
3. Sebastian Karkoszka (l.6) z prababcią Emilka Jasiura (l.95) Przywarówka
4. Izabela Dunaj kl. IV z tatą SP 3
5. Kółko Plastyczne (Ania Łyś, Justyna Praszek, Magdalena Dziubek, Ola Kurek, Julia Lach, Michalina Kuliga, Zosia Kuliga, Antosia Węgrzyn, Jacek Bublewicz, Antosia Kidoń)
6. Marlena Skałka z córką Lilianką (kl. I) SP 2

II miejsce
1. Wiktoria Stachulak (l.5) z mamą – Publiczne Przedszkole gr. Pszczółki
2. Marcin, Dawid i Małgorzata Indyccy

OZDOBY BOŻONARODZENIOWE
SZKOŁY PODSTAWOWE kl. 0 – III oraz przedszkolaki
I miejsce
1. Lena Warzecha kl. II SP 2
2. Gabriela Jasiura kl. 0 SP 4
3. Publiczne Przedszkole w Kiczorach gr. Pszczółki
II miejsce
1. Emilia Jasica i Julia Kowalczyk kl. I SP Kiczory
2. Maksymilian i Wiktoria Wilk-Juraszek kl. I SP Kiczory
3. Julia Stachulak kl. III SP Kiczory
4. Dawid Kulawiak kl. 0 SP Kiczory
III miejsce
1. Maksymilian Komperda kl. 0 SP Kiczory
2. Gabriela Komperda Publiczne Przedszkole w Kiczorach
Wyróżnienie
1. Lena Lichosyt kl. 0 SP 3
2. Maksymilian Klima kl. 3 SP Kiczory
3. Wiktoria Wilk-Juraszek kl. I SP Kiczory
4. Maksymilian Wilk-Juraszek kl. I SP Kiczory
5. Gabriel Jurczak kl. I SP Kiczory
6. Laura Warzeszak kl. I SP Kiczory
7. Filip Daniel kl. I SP Kiczory
8. Amelia Kramarz kl. II Kółko Plastyczne Kiczory
9. Natan Grysak Publiczne Przedszkole w Kiczorach gr. Pszczółki
10. Kółko Plastyczne kl. I SP Kiczory

SZKOŁY PODSTAWOWE kl. IV – VIII
I miejsce
1. Maja Warzeszak kl. IV SP 2

II miejsce
1. Małgorzata Gnida i Maja Kiełczewska kl. V SP Kiczory
2. Marta Barszcz kl. V SP 3

Wyróżnienie
1. Amelia Słaby i Julia Jasiura kl. V SP Kiczory
2. Azabela Dunaj kl. IV SP 3
3. Lena Czerwik kl. IV SP 3
4. Faustyna Węgrzyn kl. IV SP 3
5. Magdalena Żurek kl. IV SP 3

Ozdoby wspólne
I miejsce
1. Bartosz Janowiak kl. I i Kuba Janowiak kl. VI a SP 1
II miejsce
1. Kółko Bibułkarskie SP Kiczory

DOROŚLI
I miejsce
1. Łucja Bandyk Lipnica Wielka
2. Aleksandra Bandyk Lipnica Wielka
3. Stanisław Hola Lipnica Wielka
4. Magdalena Jasiura Lipnica Wielka

źródło: UM Lipnica Wielka/fot: Bronek Kowalczyk