Zostań hokejowym Spartanem!

Reklama                                                              

To kolejny krok to rozwoju polskiego hokeja. Tym razem przy udziale infrastruktury z Czarnego Dunajca. Jak podał tamtejszy serwis prasowy, powołany do życia przez byłego hokeistę Podhala Nowy Targ, mistrza Polski z 2010 i 2007 roku Mateusza Iskrzyckiego, nowy klub hokejowy Sparta Nowy Targ oficjalnie rozpoczyna swoją działalność. Zajęcia będą prowadzone m.in. na lodowisku w Czarnym Dunajcu.

„Po dokonaniu wszelkich formalności związanych z rejestracją klub, oraz skompletowaniu zarządu oraz sztabu trenerskiego Sparta ogłasza nabór do swojej drużyny. Wedle zapewnień Iskrzyckiego, który stanął w roli prezesa na czele zarządu, klub oferuje szkolenie wedle standardów zaczerpniętych z najmocniejszych ośrodków europejskich” – czytamy w komunikacie gminy Czarny Dunajec.

– Z każdej szkoły czy to fińskiej, szwajcarskiej czy słowackiej chcemy zaczerpnąć najlepsze rzeczy i na ich bazie stworzyć swój własny system. Zdajemy sobie sprawę, że to wymaga czasu, ale krok po kroku chcemy wdrażać nasze kolejne pomysły. Cały czas intensywnie pracujemy nad strategią – podkreśla Iskrzycki, który otoczył się mocnym gronem współpracowników.

Reklama                                                              

Szefem wyszkolenia został mianowany Wiktor Pysz.

– To postać, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Były świetny zawodnik, potem trener selekcjoner, który jako ostatni awansował z reprezentacją Polski do Elity. Głosem doradczym w kwestii szkolenia służą inne osoby mocno związane z największymi sukcesami polskiego hokeja m.in. Czesław Borowicz, Andrzej Szczepaniec, Tadeusz Japoł, a także Oskar i Denis Szczepaniec . W sztabie szkoleniowym także nie brakuje głośnych nazwisk. Są w nim m.in. olimpijczycy, uczestnicy turniejów Mistrzostw Świata, wielokrotni mistrzowie Polski Andrzej Iskrzycki, Bogdan Dziubiński, Tadeusz Puławski, Leszek Tokarz a także Dariusz Gruszka, Maciej Rapacz, Paweł Garbarczyk, Kamil Puławski, Grzegorz Wsół, Sylwester Plewa, Bartek Kowalski i Marcin Dzielski – wyliczają czarnodunajeccy urzędnicy.

Co ważne, Sparta obok profesjonalnych treningów (w różnej formie) zapewnia udział w mocno obsadzonych międzynarodowych turniejach oraz campach i obozach. Treningi odbywać się będą na sztucznym lodowisku w Czarnym Dunajcu.

Szczegóły dotyczące informacji i zapisów dostępne są pod numerem telefonu 606 48 99 35.

fot. FB/Sparta Nowy Targ