Został pobity, gdy wychodził z karczmy. Sprawca już w rękach policji

Reklama                                                              

Stróże prawa zatrzymali sprawcę rozboju, który pobił i obrabował mieszkańca powiatu tatrzańskiego.

Do incydentu doszło na początku października. Mieszkaniec powiatu tatrzańskiego powiadomił zakopiańskich policjantów, że znany mu z widzenia mężczyzna pobił go, a następnie ukradł pieniądze i artykuły spożywczych.

Do zdarzenia miało dojść dzień wcześniej późnym wieczorem w miejscowości Ząb w gminie Poronin – relacjonuje asp. sztab. Roman Wieczorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. – Mężczyzna zaatakował pokrzywdzonego gdy wychodził z karczmy. Obrażenia jakich doznał okazały się na tyle poważne, że poszkodowany trafił do szpitala.

Reklama                                                              

Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy szybko wytypowali sprawcę rozboju. W niedzielę 29-latek z województwa mazowieckiego został zatrzymany. W trakcie prowadzonego śledztwa pod nadzorem zakopiańskiej prokuratury okazało się, że sprawca dodatkowo groził pokrzywdzonemu żądając od niego kolejnych korzyści finansowych.

— 29-letni mężczyzna usłyszał zarzut wymuszenia i rozboju, a sąd aresztował go na trzy miesiące — dodał policjant. — Za rozbój grozi mu nawet dwunastoletni pobyt w więzieniu.

fot. KPP Zakopane