Znowu alkohol przyczyną wypadku – potrącony pieszy trafił do szpitala

Reklama                                                              

W centrum Murzasichla nietrzeźwy pieszy został potrącony przez samochód. 24-letni kierowca również był pod wpływem alkoholu. Do potrącenia doszło przy bardzo złych warunkach atmosferycznych.

– Wczoraj wieczorem w Murzasichlu patrol zakopiańskiej drogówki bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który chwilę wcześniej potracił pieszego. Okazało się, że 24-letni mieszkaniec Murzasichla będąc pod wpływem alkoholu tj. 1.3 promila nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych (opady deszczu) i doprowadził do potrącenia 64-letniego mężczyzny. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do zakopiańskiego szpitala. Niestety i on był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem mieszkańca Poronina wykazało 1.2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali samochód do dalszych badań. Okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie  – mówi asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik tatrzańskiej policji.

– Bardzo szybko zmieniająca się pogoda jak i zapowiadane opady deszczu i śniegu mogą spowodować pogorszenie warunków drogowych. Apelujemy o ostrożność – mówi Roman Wieczorek.

Reklama                                                              

fot. KPP Zakopane