Znamy szczegóły śmiertelnego wypadku na zakopiance (zdjęcia)

W poniedziałek 20 maja na zakopiance (DK47) między Rdzawką a Chabówką doszło do poważnego wypadku, w którym udział wzięły 2 samochody osobowe, dostawczy i autokar.

Niestety kierowca samochodu dostawczego, mimo pomocy służb ratowniczych poniósł śmierć na miejscu. W wypadku brały udział 32 osoby (większość to pasażerowie autobusu). 10 osób trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 11:00.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem poruszający się w kierunku Krakowa wyprzedzał ciąg pojazdów. Z naprzeciwka jechała mazda, której kierujący, aby uniknąć zderzenia czołowego zjechał na środek jezdni, jednak doszło do zderzenia bocznego z oplem. Następnie opel zderzył się czołowo z jadącym za mazdą fiatem ducato, który z kolei zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka autobus relacji Zakopane – Kraków – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

– W akcji udział brali policjanci, strażacy oraz dwa śmigłowce (pogotowia ratunkowego i wojska). Strażacy rozłożyli namioty, gdzie mogły się schronić poszkodowane osoby. Policjanci prowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora miejsca zdarzenia – mówi Dorota Garbacz.

Tuz po wypadku wyznaczono objazdy dla samochodów osobowych przez Sieniawę, natomiast dla samochodów ciężarowych przez Jabłonkę.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Fot. Piotr Duraj