Zmiany proboszczów w Kościelisku, Frydmianie, Rabie Wyżnej, Podczerwonem, Bańskiej Wyżnej, Gronkowie i Krempachach

Reklama                                                              

Kuria Metropolitarna w Krakowie na swojej stronie internetowej ogłosiła zmiany proboszczów i wikarych na terenie całej Archidiecezji Krakowskiej. Zmiany proboszczów dotyczą też parafii na terenie powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego m.in. w Kościelisku, Frydmianie, Rabie Wyżnej, Podczerwonem, Bańskiej Wyżnej, Gronkowie i Krempachach.

Kościelisko: Ks. Jacenty Mola – przyjęcie rezygnacji z urzędu proboszcza parafia Kościelisko oraz zwolniony z funkcji animatora duszpasterstwa dorosłych dekanatu Zakopane i zgoda na zamieszkanie w domu rodzinnym w Koniówce (parafia Chochołów). Zastąpi go ks. Krzysztof Smoter pełniący dotychczas funkcję administratora parafii Kościelisko.

Frydman: Ks. Ludwik Węgrzyn – przyjęcie rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Frydman. Zastąpi go ks. Marian Jakub Adamik zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Trzemeśnia

Reklama:                                                          


Raba Wyżna: Ks. Antoni Zuziak – przyjęcie rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Raba Wyżna. Zastąpi go ks. Dariusz Ostrowski zwolniony z urzędu proboszcza parafii Krempachy oraz z funkcji wicedziekana dekanatu Niedzica.

Podczerwone: Ks. Jan Kubiś zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podczerwone oraz z funkcji wicedziekana dekanatu Czarny Dunajec i mianowany proboszczem parafii Tenczynek. Zastąpi go ks. Marek Łabuzek zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Kościelisko.

Bańska Wyżna: Ks. Mirosław Mężyński zwolniony z urzędu proboszcza parafia Bańska Wyżna i mianowany proboszczem parafii Kwaczała. Zastąpi go ks. Rafał Piórkowski zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrody.

Gronków: Ks. Stanisław Józef Motyka zwolniony z urzędu proboszcza parafii Gronków i mianowany proboszczem parafii Krzęcin. Zastąpi go ks. Adam Uniwersał zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie-Prądniku Czerwonym oraz z funkcji duszpasterza akademickiego.

Krempachy: Ks. Dariusz Ostrowski zwolniony z urzędu proboszcza parafii Krempachy oraz z funkcji wicedziekana dekanatu Niedzica i mianowany proboszczem parafii Raba Wyżna. Zastąpi go ks. Zbigniew Ścisłowicz zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Ponadto zmiany dotyczą wikariuszów:

Ks. Włodzimierz Szumiec zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu i mianowany proboszczem parafii Nawojowa Góra

Ks. Dominik Kowynia mianowany wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Nowym Targu-Niwie

Ks. Krzysztof Pierzchała mianowany wikariuszem parafii Miętustwo

Ks. Gracjan Hebda mianowany wikariuszem parafii Kościelisko. Zastąpi ks. Marka Łabuzka, który będzie pełnił funkcję proboszcza w Podczerwonem.

Ks. Krzysztof Korba zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Lipnica Wielka i skierowany na studia na Wydziale Prawa Kanonicznego UPJPII oraz mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach, w wymiarze ½ etatu. Zastąpi go ks. Michał Kwiecień.

Ks. Dawid Król mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Zastąpi on ks. Zbigniewa Ścisłowica, który będzie pełnił obowiązki proboszcza w Krempachy.

Ks. Rafał Kuchniak zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Jabłonka. Zastąpi go ks. Damian Dejner.

Ks. Jacek Kucz zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Szaflary i mianowany wikariuszem parafii Krzęcin. Zastąpi go Ks. Dariusz Biernat zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Ryczów oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Zator.

Ks. Jakub Mateja zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. MB Anielskiej w Nowym Targu-Kowańcu i mianowany wikariuszem parafii Frydrychowice. Zastąpi go ks. Wojciech Dzioboń.

Ks. Joachim Szumiec OFM zwolniony z posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu i mianowany wikariuszem parafii Zakrzów. Zastąpi go ks. Konrad Kozioł.

Ks. Daniel Tomczak zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. NSPJ w Nowym Targu i mianowany wikariuszem bez katechezy w parafii Krzyszkowice oraz skierowany na studia na Wydziale Prawa Kanonicznego UPJPII

Ks. Bronisław Walczak zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Ludźmierz oraz z funkcji moderatora rejonowego RŚ-Ż (rej. VIII Podhalański) i mianowany wikariuszem parafii Dobczyce

Ks. Antoni Pitek zwolniony z funkcji kapelana Szpitala Powiatowego im. T. Chałubińskiego w Zakopanem i kapelana DPS im. Jana Pawła II w Zakopanem (zgoda zamieszkanie w domu rodzinnym w Dursztynie). Zastąpi go Ks. Kazimierz Króżel zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Biskupice.
DIAKONI skierowani na parafialne praktyki duszpasterskie dk. Łukasz Kopczyński – Waksmund i dk. Michał Woźniak – Lipnica Mała.

Ponadto:

Ks. Władysław Zarębczan zwolniony z urzędu administratora parafii Mętków i zgoda na podjęcie pracy w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu oraz mianowany na duszpasterza akademickiego tamże (zam. w Gronków) – mianowany kanonikiem „R.M.”

Na zdjęciu ks. Jan Kubiś, odchodzący proboszcz parafii MB Bolesnej w Podczerwonem.