Złoty Medal Ojca Świętego JPII za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej dla Marka Fryźlewicza (zdjęcia)

Reklama                                                              

Ksiądz Prałat Stanisław Strojek – proboszcz Parafii NSPJ w Nowym Targu i dziekan nowotarski w imieniu ks. abpa Marka Jędraszewskiego wręczył Markowi Fryźlewiczowi złoty Medal Ojca Świętego JPII za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej. 

Przyznany przez metropolitę krakowskiego medal “z wdzięcznością za zaangażowanie w działalność historyczną i patriotyczną w połączeniu z promowaniem osoby i dzieła św. Jana Pawła II w środowisku lokalnym miasta Nowy Targ” jest wyrazem uznania za wieloletnią działalność dla ukazywania i dokumentowania związków świętego JP II z Nowym Targiem i Podhalem, promowania jego nauczania i dziedzictwa duchowego związanego jeszcze z okresem, gdy kardynał Wojtyła był biskupem krakowskim oraz lat jego pontyfikatu.
Marek Fryźlewicz był wraz z Józefem Paczką w 2011 roku inicjatorem i współorganizatorem stałej wystawy w nowotarskim Ratuszu poświęconej Janowi Pawłowi II pt. “JPII – Nowy Targ. Przeszłość i obecność”. Wielokrotnie publikował m.i.n w Almanachu Nowotarskim, Tygodniku Podhalańskim i Głosie Serca artykuły ukazujące spotkania biskupa, kardynała Karola Wojtyły, papieża JP II w Nowym Targu i na Podhalu. Jego pasją jest “odkrywanie” i publikowanie nieznanych kazań biskupa i kardynała Wojtyły skierowanych do mieszkańców Miasta i Podhala jeszcze przed wyborem na papieża. Jest autorem książek m.in.: “Kardynał Karol Wojtyła – Jan Paweł II do nowotarżan”, “Karol Wojtyła – JP II. Słowo u Gaździny Podhala”, “Na Was zawsze można liczyć (jako współautor)”.
Należy do Akcji Katolickiej i Rycerzy Kolumba.
Tekst i zdjęcia:
Rycerze Kolumba – Rada Matki Boskiej Ludźmierskiej 
WR Paweł Put

Reklama