Złote hełmy i ubrania bojowe dla druhów OSP Poronin (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

Dwóch druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Poroninie Robert Gał i Krzysztof Gocał byli pomysłodawcami projektu pod nazwą ,,15 Złotych Hełmów” dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Poronienie. Dzięki ich staraniom wymieniono stare hełmy strażackie na profesjonalne i nowoczesne.

Uroczysta gala, podczas której przekazane zostały hełmy odbyła się 3 października 2019 r. o godz. 14.00 w remizie w Poroninie.

Reklama:                                                          


Dzięki staraniom druhów zostały włączone w działania osoby prywatne, instytucje, oraz samorządy powiatowy i gminny. W ciągu 2 miesięcy udało się im zrealizować zamierzony cel.

– Potrzeba odnowienia umundurowania zrodziła się z tego względu, że obecne mundury były starej generacji i wysłużone w działaniach bojowych. Podjęliśmy decyzję o wyborze firmy Rosenbauer, a pomogła nam w tym prezentacja i pokazy sprzętu pożarniczego, które zostały zorganizowane przez jednego z druhów jednostki kilka miesięcy wcześniej. Po przeanalizowaniu materiałów na temat hełmów tej firmy i skonfrontowaniu ich z innymi markami stwierdziliśmy, że hełm Rosenbauer Titan najbardziej spełnia nasze oczekiwania. Podjęliśmy też decyzję o zakupie ubrania bojowego tej marki, który jest nowością na rynku pożarniczym – mówią pomysłodawcy.

Lokalna społeczność odniosła się do projektu z dużą aprobatą. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne potraktowały udział w tym projekcie jako przejaw lokalnego patriotyzmu oraz aprobatę i wsparcie dla
działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Poroninie.

– Hełmy zostały zakupione w ramach projektu ,,15 Złotych hełmów” dla OSP Poronin przez ludzi, którzy straż cenią bardzo wysoko. Fundatorami są osoby prywatne, przedsiębiorcy, radni gminy Poronin i radni powiatu tatrzańskiego – mówią pomysłodawcy.

Życzeniem pomysłodawców projektu ,,15 Złotych Hełmów” jest aby potraktować ten pionierski pomysł jako szablon, konstrukcja dla działań w Ochotniczych Strażach Pożarnych, którego celem jest odnowienie umundurowania bojowego w ramach wsparcia lokalnej społeczności.

– Myślimy, że sukces osiągnięty w Poroninie w tak krótkim czasie, zachęca do dalszych działań – mówią.

Projekt ,,15 Złotych Hełmów” zakończył się galą przekazania umundurowania bojowego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Poroninie. Wzięli w niej udział wszyscy darczyńcy i sympatycy pożarnictwa z Poronina i okolic.

Strażacy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu hełmów i ubrań bojowych.

Fot. Robert Chowaniec