Ziemia „oddała” niebezpieczne materiały

Reklama                                                              

Dwa niewybuchy zostały odnalezione w Lipnicy Wielkiej. Policja apeluje i przypomina co robić, by nie doszło do tragedii.

Pierwszy niewybuch odnaleźli w piątek po południu pracownicy firmy budowlanej podczas pracy w rejonie szkoły.  Drugi niewybuch został odnaleziony w sobotę w południe podczas prac polowych przez mieszkańców miejscowości.

Jak zaznaczają nowotarscy stróże prawa, o znaleziskach natychmiast zostali powiadomieni policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu saperów. Obydwa pociski zostały zabezpieczone i bezpiecznie zneutralizowane.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

– Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić  w inne miejsce – apelują policjanci z Nowego Targu. –  Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję – radzą mundurowi.

Fot. KPP Nowy Targ