Zbliża się 74. Puchar PKL na Kasprowym Wierchu

W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, na Kasprowym Wierchu odbędzie się kolejna, 74. już edycja Pucharu PKL w Narciarstwie Alpejskim. Organizowana cyklicznie impreza, ma już status kultowej wśród miłośników „Świętej Góry Narciarzy”. Swoje umiejętności w sportowej rywalizacji będzie mógł sprawdzić każdy, kto ma ukończone 18 lat i do 10 kwietnia zarejestruje u organizatora zawodów.

Aby wystartować w tegorocznej edycji Pucharu PKL należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.pkl.pl tutaj i do 10 kwietnia przesłać go na adres zawody@pkl.pl.

Puchar PKL na „Kasprowym Wierchu, to już historyczna impreza, odbywająca się od 1945 r. Zawody co roku gromadzą rzesze miłośników sportów zimowych. Uczestników przyciągają wyjątkowe warunki panujące na trasie narciarskiej w Kotle Gąsienicowym oraz niesamowita atmosfera, sportowa adrenalina i atrakcyjne nagrody.  W tym roku na Kasprowym Wierchu w przeddzień zawodów panują idealne warunki, z pokrywą śnieżną przekraczającą 130 cm.

Uczestnicy Pucharu PKL rywalizują w różnych grupach wiekowych. Na starcie co roku zjawiają się zarówno osoby uprawiające narciarstwo amatorsko, jak i profesjonaliści posiadający licencję FIS. –  Każdy, bez względu na umiejętności i doświadczenie, może zawalczyć o główną nagrodę, którą w tym roku jest Skipass sezonowy na Kasprowy Wierch – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 13 kwietnia o godz. 7:30 wraz z otwarciem biura zawodów na placu przy stacji dolnej kolei PKL w Kuźnicach. Rywalizacja wystartuje w Kotle Gąsienicowym o 9:30, a zakończy około godziny 14:00 uroczystym wręczeniem nagród. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w kilku grupach wiekowych, na podstawie najlepszego czasu przejazdu. Trójka finalistów, z najlepszymi wynikami w swojej kategorii, otrzyma puchary i upominki. Organizatorzy przygotowali również loterię i nagrody dla pozostałych uczestników 74. Pucharu PKL.

Regulamin zawodów i formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

PKL