Zbiórka na respirator i doposażenie Podhalańskich Zespołów Ratownictwa Medycznego

Reklama                                                              

Na co dzień ratują ludzkie życie. Tę pracę traktują jako pasję. Adam Chramiec i Michał Ścisłowicz to ratownicy medyczni na co dzień stacjonujący we Wróblówce. Niestety przyszedł ciężki okres. Nie odpuszczają.

Z wirusem walczy już praktycznie każdy kraj, w tym najbardziej dotknięta zakażeniami Europa. Każdy kraj już przedsięwziął lub jest w trakcie organizacji działań, które mają spowolnić rozprzestrzenianie wirusa, tak aby nie załamać systemu opieki zdrowotnej.

Niezależnie polskie placówki medyczne przygotowują się na najgorsze scenariusze. Niestety nie jest to proces ani łatwy, ani tani a potrzeby z tym związane są ogromne. Dochodzi tutaj również ogromna presja czasu.

Reklama                                                              

W związku z tym ratownicy z Wróblówki postanowili zorganizować zbiórkę, która usprawni ich pracę w tych ciężkich czasach.

– To właśnie my – ratownicy medyczni jesteśmy w stałym kontakcie z ordynatorem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, jak również z Dyrekcją Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. W tym ciężkim czasie cała Służba Zdrowia walczy z niedoborem praktycznie każdego rodzaju sprzętu i środków ochrony osobistej pracowników – mówią.
Zbiórka ma na celu zakup niezbędnego respiratora oraz giętkiego fiberoskopu do bezpiecznej intubacji, diagnostyki i leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową.

– Wszystkie środki, które będą ją zasilać, przeznaczamy na doposażenie Ratowników i Lekarzy Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu w w\w sprzęt, a także maski, gogle, odzież ochronną czy środki dezynfekujące – mówią.

– Wszystkich Was prosimy o wsparcie Zbiórki dobrowolną wpłatą, która pomoże nam wygrać tę walkę. Wierzymy, że razem z Waszą pomocą możemy wygrać tęą walkę i znów wrócić do normalnego- wolnego od epidemii świata – proszą Adam Chramiec i Michał Ścisłowicz, organizatorzy zbiórki.

Zbiórka dostępna jest na stronie https://zrzutka.pl/cvpux3