Zaocznie? Za darmo? Atrakcyjne kierunki? Teraz to możliwe!

Reklama                                                              

 

Rozmowa z Krystyną Wolak, Dyrektorem Szkoły Żak w Nowym Targu

Jesteście największą Szkołą Policealną w Małopolsce i ciągle się rozwijacie czy to oznacza, że niż demograficzny Was ominął?

Ogłoszenie:                                                              

Szkoła Żak w Nowym Targu powstała w 2004 roku i w tym czasie udało nam się mocno odznaczyć na edukacyjnej mapie Nowego Targu i właściwie całego województwa małopolskiego. Nasza pozycja oparta jest na jakości kształcenia jaką oferujemy, różnorodnych a dostosowanych do potrzeb rynku pracy kierunkach, szerokiego grona odbiorców naszych usług i oczywiście o naukę za darmo, co zawsze ułatwia ostateczny wybór naszej szkoły.

Nauka za darmo? Tu musi być jakiś haczyk…

Nic z tych rzeczy. Nasza szkoła policealna i szkoła medyczna dla dorosłych posiada uprawnienia szkoły publicznej i jest finansowana na podobnych zasadach jak szkoły państwowe. Jeśli mówimy o nauce za darmo, to gwarantujemy brak opłat przez cały okres umowy, również w formie pisemnej Słuchacz dostaje od nas taką gwarancję. To jeszcze jedno co wyróżnia nas na rynku, jasne, przejrzyste zasady, brak ukrytych lepiej lub gorzej opłat czy wymyślanych z kosmosu kar.

Co oznaczają uprawnienia szkoły publicznej?

W największym skrócie oznacza to, że egzaminy, świadectwa i inne dokumenty które wydajemy mają charakter państwowy, więc są respektowane na terenie całej Unii Europejskiej. Uprawnienia Szkoły Publicznej zobowiązują nas również do utrzymywania odpowiedniej jakości prowadzenia zajęć. Wyróżnia nas na pewno podejście do klientów korzystających z naszych usług edukacyjnych. Naszym celem jest, by byli usatysfakcjonowani zarówno pod względem poziomu szkoły, kadry dydaktycznej jak i atmosfery która towarzyszy pozyskiwaniu nowych umiejętności.

Szerokie grono odbiorców? Kto w takim razie zapisuję się do Waszej Szkoły?

Słuchaczy Szkoły Żak, można umownie podzielić na trzy grupy. Pierwszą stanowią osoby świeżo po szkole średniej, zdobywają u nas kierunkowe wykształcenie po liceum lub przekierunkowują się po uprzednim ukończeniu technikum.

Drugą, nie mniejszą, a najdynamiczniej rozrastającą się grupę, stanowią studenci. Są to osoby, które wiedzą, że umiejętności i wykształcenie, które uda im się uzyskać w trakcie studiów będą miały bezpośredni wpływ na ich przyszłą pracę zawodową. Uczą się u nas studenci studiów stacjonarnych i zaocznych, kończą kierunki zbliżone z tym co studiują na uczelniach lub nierzadko zupełnie odmienne.

Trzecią z tych umownych grup, tworzą osoby które wracają do szkoły po przerwie, czasem i kilkunastoletniej. Przyczyny są różne: chęć rozwoju czy przekwalifikowania się zawodowego spowodowane wymagającym rynkiem pracy, czasem chęć przebywania pomiędzy ludźmi.

A jeśli ktoś pracuje, jest możliwość pogodzenia nauki u Was z pracą?

Oczywiście! Poza kształceniem na kierunku Masażysta, wszystkie pozostałe kierunki prowadzimy w formie zaocznej. Zjazdy odbywają się co 2 tygodnie

Jak wygląda rekrutacja do Żaka?

Rekrutujemy 2 razy do roku, szkołę można rozpocząć w lutym lub we wrześniu. Przyjęcie do szkoły odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń. Obecnie domykamy grupy na semestr rozpoczynający się w lutym 2019.

Mamy jeszcze wolne miejsca, więc zainteresowanych zapraszamy do sekretariatu Szkoła ŻAK.

Warto?

Oczywiście! Do skorzystania z oferty Żaka zachęcam wszystkie osoby, bez względu na dotychczas uzyskane wykształcenie. Dajemy możliwość rozwoju, bez ponoszenia kosztów za naukę, wystarczą chęci i samo motywacja. Dla ułatwienia zapisu, od pewnego czasu mamy możliwość internetowej rezerwacji miejsca, wystarczy tylko wypełnić formularz kontaktowy z naszej strony internetowej.

Do zobaczenia w Żaku!

Trwa rekrutacja na semestr zimowy- początek zajęć w lutym 2019:
Szkoła ŻAK w Nowym Targu
Ul. Kościelna 20 (I piętro pok. nr. 5)
Tel.: 18 266-65-00
www.zak.edu.pl