Zaniedbane konie z Poronina wracają do sił [ZDJĘCIA]

Reklama                                                              

Kaszmir i Rytm to konie, które u swego gospodarza z Poronina nie miały lekkiego życia. Zaniedbanymi zwierzętami zajął się miejscowy samorząd. Jak się okazuje, skutecznie.

— Na początku roku cała lokalna społeczność gminy żyła informacjami dotyczącymi złego stanu zdrowia dwóch koni, zaniedbanych przez jednego z gospodarzy. Wójt gminy Poronin przekazała te konie na początku lutego do gospodarstwa zastępczego. Przez ostatnie miesiące monitorowaliśmy stan zdrowia zwierząt oraz postępy w rekonwalescencji. Byliśmy w stałym kontakcie z lekarzem weterynarii – przypominają urzędnicy z Poronina.

Po niemal roku od tamtych wydarzeń mogą pochwalić się dobrymi wiadomościami.

Reklama:                                                          


Reklama                                                              

– Dziś możemy powiedzieć z całą pewnością, że udało się! Konie są już w pełnym zdrowiu i zostało im znalezione miejsce, które zapewni im spokój i bardzo dobre warunki bytowe – podają.

Wójt Anita Żegleń w ostatnich dniach przekazała konie dla Stowarzyszenia Pro – Nati w Ludźmierzu. Jak podkreślają przedstawiciele samorządu, jest to organizacja, która posiada własną stadninę “z dużym terenem dla zwierząt, z przepięknymi krajobrazami, urokliwą okolicą i malowniczą panoramą Tatr, która sprzyja relaksowi zarówno dla koni, jak i dla odwiedzających stadninę ludzi”.

– Kaszmir i Rytm znalazły dom, w którym czują się dobrze i bezpiecznie. Jako zwierzęta z natury stadne przebywają w towarzystwie innych koni. Mieszkają w sąsiednich boksach i bardzo lubią swoje towarzystwo. W spacerach na padoku często towarzyszą im dwie klacze. Napawa optymizmem fakt, że pomimo trudnych doświadczeń są także przyjaźnie nastawione do ludzi – opisują przedstawiciele gminy Poronin.

 

fot. UG Poronin