Zakopiańska policja podsumowuje dotychczasowy przebieg akcji “Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”


OgłoszenieJeszcze do niedzieli potrwa policyjna akcja “Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Podczas minionych trzech dni na drogach powiatu tatrzańskiego na szczęście nie doszło do poważnych wypadków, ale odnotowaliśmy 9 kolizji. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował kolizję w miejscowości Witów.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Od wtorku na drogi w powiecie tatrzańskim skierowano więcej policjantów, którzy podczas akcji kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców. Sprawdzali również stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Najczęściej odnotowywane przewinienia kierowców to niestety nadal jazda z nadmierną prędkością. W tym okresie odnotowaliśmy 9 kolizji drogowych oraz zatrzymaliśmy nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję w Witowie w Boże Narodzenie o czwartej nad ranem. Jego rozpędzony samochód wypadł z drogi i uderzył w drewniany budynek. Początkowo kierowca utrzymywał, że ktoś inny kierował pojazdem. Policjanci podjęli ustalenia w tym zakresie ostatecznie potwierdzając, że to 24-latek z tej miejscowości spowodował kolizję będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że prowadził pojazd mając ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu teraz do dwóch lat w więzieniu.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Policyjne działania potrwają jeszcze do niedzieli. Funkcjonariusze będą wspierać podróżnych w bezpiecznym dotarciu do celu.

Źródło KPP Zakopane

O zdarzenie z Witowa pisaliśmy tutaj

 Reklama