Zakopane. 22-latek brutalnie zaatakował nożem – usłyszał zarzuty

Reklama                                                              

31 marca niemal w centrum Zakopanego doszło do brutalnego ataku. 23-latek, mieszkaniec Zakopanego ugodzony został nożem. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Intensywna praca policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zakończyła się ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

– Do zdarzenia doszło wieczorem 31 marca niemal w centrum Zakopanego. W rejonie ul. Kasprowicza został zaatakowany 23-letni mężczyzna. Sprawca brutalnie ranił go nożem i uciekł z miejsca zdarzenia. Obrażenia okazały się bardzo poważne i bezpośrednio zagrażały życiu młodego zakopiańczyka. Od tego momentu rozpoczęły się intensywne poszukiwania napastnika. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zakopanem policjanci prowadzili intensywne czynności wykrywcze – mówi asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Reklama:                                                          


Ogłoszenie:                                                              

Jak podkreśla, funkcjonariusze wydziału kryminalnego zakopiańskiej komendy policji 24 godziny na dobę pracowali nad wytypowaniem poszukiwanego agresora. Prowadzili czynności operacyjne i krok po kroku sprawdzali każdy trop. Ich praca wymagała niezwykłego zaangażowania gdyż posiadane w sprawie informacje były bardzo ogólne, a zeznania pokrzywdzonego i świadków były rozbieżne.

Przełom w śledztwie nastąpił w środę 3 kwietnia.

– Wcześnie rano tatrzańscy policjanci pojechali pod ustalony adres, gdzie miał ukrywać się poszukiwany sprawca. Kryminalni szybko zorientowali się, że ich ustalenia były trafne. Mężczyzna posiadał pewne charakterystyczne cechy oraz ranę na dłoni po użyciu noża. W pokoju były też zakrwawione ubrania. Podejrzewany mężczyzna kompletnie zaskoczony wizytą policjantów nawet nie próbował ucieczki. 22-latek z województwa śląskiego trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych KPP w Zakopanem. Mężczyzna na terenie Zakopanego przebywał od kilku tygodni, a w przeszłości był karany za przestępstwa kryminalne. We czwartek 4 kwietnia został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Tego samego dnia na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego – jako środek zapobiegawczy – trzymiesięczny tymczasowy areszt – mówi Roman Wieczorek.