Zakończył się remont Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Zakopanem


OgłoszeniePonad 5,5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – to środki, jakie władze województwa przeznaczyły na modernizację i rozwój bazy opieki medycznej Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem. W uroczystym podsumowaniu inwestycji wziął udział marszałek Witold Kozłowski.

W ramach projektu zostały przebudowane pomieszczenia dla pacjentów na oddziałach: rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i pulmonologicznej. Budynek zyskał też nową windę oraz monitoring, a cała infrastruktura została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Reklama                                                              

– Nasze spotkanie jest dowodem na to, że szpital nieustannie się rozwija. To zasługa kadry zarządzającej i personelu medycznego. Dzięki przeprowadzonym pracom pacjenci będą mogli wracać do pełnej sprawności w komfortowych i przyjaznych warunkach, a jakość usług świadczonych w placówce będzie rosnąć. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji kolejnej, ważnej dla Małopolan inwestycji – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Reklama                                                              

Ponadto, w ramach tego projektu zostały przebudowane i odświeżone sale szpitalne, w pokojach wymieniono okna, drzwi i posadzki. Inwestycja objęła również kompleksowe prace związane z przebudową m.in. instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, c.o. oraz elektrycznej.

Wizyta marszałka Witolda Kozłowskiego w Zakopanem była również okazją do przedświątecznego spotkania, złożenia życzeń dyrekcji i pracownikom szpitala, a także wręczenia pamiątkowych odznaczeń.

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski zostali wyróżnieni: Krystyna Walendowicz, dyrektor zakopiańskiej placówki i Jerzy Giedrojć, pełnomocnik szpitala ds. organizacyjno-prawnych. Srebrna Odznaka trafiła natomiast do Beaty Zimak, asystenta fizjoterapii i kierownika tej specjalizacji.

– Mam zaszczyt wyróżnić dziś najwyższym małopolskim odznaczeniem – Krzyżem Małopolski – osoby niezwykle zaangażowane w rozwój opieki medycznej w naszym regionie. Dbanie o ludzkie zdrowie i życie to piękna, ale bardzo wymagająca misja, niejednokrotnie zmuszająca do poświęceń. Dziękuję za Państwa codzienny trud, za gotowość do niesienia pomocy i wysiłek, jaki wkładacie w opiekę nad mieszkańcami Małopolski – mówił marszałek Witold Kozłowski.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa MałopolskiegoReklama