Zablokują zakopiankę – szykują się wielkie utrudnienia

Podróżujący w najbliższą sobotę zakopianką (droga krajową nr 47) mogą trafić na wielkie utrudnienia. Mieszkańcy Krzyszkowic w powiecie Myślenickim planują blokadę drogi w obu kierunkach. Protest ma się odbyć 25 stycznia 2020 r. w godzinach 8:00 – 11:00.

Reklama                                                              

O planowanej blokadzie informuje myślenicka policja. Na wypadek utrudnień i dużych korków przygotowana jest na wytyczenie objazdu przez drogę krajową nr 52 i drogami wojewódzkimi 956 i 955 (przez Głogoczów, Krzywaczkę, Biertowice i Jawornik). Nie zmieni to faktu, że ruch będzie wzmożony i utrudniony.

Reklama                                                              

Dodać należy, że w sobotę 25 stycznia w Zakopanem odbędzie się pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich pod Tatrami. Ponadto w ten weekend następuje zmiana turnusów. Swoją przerwę feryjną rozpoczynają województwa kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, świętokrzyskie i małopolskie. Ferie kończą województwa pomorskie, łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie. Natomiast w trakcie wypoczynku są dzieci z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Jak informuje policja, na miejscu protestu będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Protest dotyczy feralnego miejsca w Krzyszkowicach, w którym doszło do niejednego wypadku. Mieszkańcy domagają się program inwestycyjnego, który zakłada wybudowanie tunelu. Chcą też, by skrzyżowanie drogi krajowej z drogą wojewódzką zostało przebudowane na bezkolizyjne.

Kolejnym postulatem jest przedstawienie harmonogramu prac z terminem do końca 2023 roku i podpisanie trójstronnego porozumienia między GDDKiA, powiatem myślenickim i gminą Myślenice.