Zabawa karnawałowa w SP nr 9 przy SOSW w Nowym Targu (zdjęcia)

 

Reklama                                                              

Ostatnie zapusty – wypadające w tym roku 28 lutego – uczennice  klasy drugiej technikum technologii żywności, wspomagane przez Wielką Siódemkę z klasy 2a technikum żywienia i usług gastronomicznych, uczciły wspólną zabawą z wychowankami Szkoły Podstawowej nr 9 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Targu.

Ogłoszenie:                                                              

Wspólne hulanki i swawole mają w naszych szkołach – ZSCKR i SP nr 9 – długą, bo sięgającą 1999 roku, tradycję.

Przed dwoma laty zmieniono tylko okazję – zamiast mikołajek organizowana jest zabawa karnawałowa. Jednak jak na tradycję przystało, uczniowie przygotowali przedstawienie – w tym roku „Jasia i Małgosię”, oczywiście w wersji godnej XXI wieku, gdzie chatka czarownicy okazuje się „towarem eksportowym”, a czarownice (bo i ich jest więcej) pracownicami wytwórni słodkości.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele szkoły specjalnej byli pod wrażeniem profesjonalizmu aktorów. Okazuje się, że można przygotować przedstawienie bez czytania z kartki! Za to z niewielką pomocą suflera… Na najgłośniejsze brawa zasługuje niewątpliwie Laura Miechura, która mimo choroby wystąpiła w roli tytułowej Małgosi, z perfekcyjnie opanowanym tekstem oraz dykcją godną zawodowca. Również pozostali bohaterowie przedstawienia pokazali się z jak najlepszej strony: Jaś (Tomek Kaszycki z 2a tżiug), Mama (Weronika Styrczula), Tata Drwal (Kasia Radecka), Czarownice (Natalia Duda, Kasia Jasiątek, Patrycja Mucha, Sylwia Plucińska i Kasia Urbaniak), stadko zwierzaków  (Natalia Polak, Weronika Sikora i Wioletta Mąka), narratorki (Karolina Fuła i Paulina Karpiel) oraz oczywiście niemal profesjonalna suflerka Klaudia Pękala.  Specjalne podziękowania należą się również Zofii Wójtowicz, która wraz ze swoimi uczniami wykonała dekoracje do sztuki.

Po przedstawieniu nadeszła pora na wspólne zabawy, inicjowane przez Bogusię Bukowską, Magdę Brzyzek, Kasię Huzior, Marcelinę Kowalczyk, Zuzannę Kozub i Wiktorię Kaczmarczyk, uczennice 2a TŻIUG. Najwięcej radości przyniosła dzieciom, naturalnie poza wspólnymi szaleństwami na parkiecie, stareńka zabawa w „Chodzi lisek koło drogi”. Nauczyciele szkoły podstawowej nie mogli się nachwalić zaangażowania animatorek i tego, jak udało im się wciągnąć dzieciaki do wspólnej zabawy. Co, jak sami przyznają, wcale nie jest takie łatwe. A tu nie było dziecka, które siedziałoby samo, z boku, bez zajęcia… Nawet najbardziej oporne decydowały się w końcu na wspólne tańce czy udział w grach.

Wnioski co roku płyną takie same – niezależnie od ekipy, która bierze na siebie zorganizowanie tej akcji: najprzyjemniej jest dawać radość i uśmiech. Ci, którzy raz się o tym przekonają, zwykle sami chętnie zgłaszają się do kolejnej „edycji”.

– Jako koordynatorki całej akcji, z całego serca dziękujemy wszystkim biorącym w niej udział uczniom Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, zaś uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 9 dziękujemy – jak co roku – za serdeczne przyjęcie i ostatkowy poczęstunek – mówią Agnieszka Ćwikiel i Magdalena Noworolnik.

Agnieszka Ćwikiel i Magdalena Noworolnik

Fot. archiwum szkoły