Za nami 74. zawody o Puchar PKL w narciarstwie alpejskim (zdjęcia)

Za nami 74. zawody o Puchar PKL w narciarstwie alpejskim. Na starcie stanęło 130 zawodników, najstarszy miał 86 lat. 

W sobotę, 13 kwietnia, pasjonaci sportów zimowych – w tym pracownicy Polskich Kolei Linowych, wzięli udział w 74. edycji Pucharu PKL. To jedne z najstarszych zawodów narciarskich w Polsce. Ostatnia rywalizacja w tym sezonie zimowym na Kasprowym Wierchu przyciągnęła rzesze osób zakochanych w górach i narciarstwie.  Po raz pierwszy na starcie stanęli też snowboardziści, a zawodnicy z licencją FIS wystartowali w kategorii RACE.

W tegorocznych zawodach rozegranych w slalomie gigancie w Kotle Gąsienicowym wzięło udział 130 uczestników, w tym 8 snowboardzistów, między innymi Oskar Kwiatkowski – olimpijczyk z Pyeongchang. Nie zabrakło najwytrwalszego i doświadczonego zawodnika, 86-letniego Bolesława Koprowskiego, który już po raz 60. startował  w Pucharze PKL. Na zawodach wystąpili też utalentowani  narciarze wspierani przez PKL – Andrzej i Jaś Jędrolowie oraz reprezentantka kadry paraolimpijskiej w narciarstwie alpejskim Zuza Karpiel, która zajęła 4. miejsce w kategorii kobiet.

– Na Kasprowym Wierchu wciąż leży ponad metr śniegu. Świetna atmosfera, piękna pogoda dobre warunki narciarskie zapewniły uczestnikom niepowtarzalne emocje, dobra zabawę i satysfakcję z własnych osiągnięć. Wyłoniono zwycięzców w kilku kategoriach, ale dla wszystkich była to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku wśród najbliższych i integracji w środowisku narciarskim. Puchar PKL to jedne z najstarszych zawodów narciarskich w Polsce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy razem z pracownikami PKL od lat kończą sezon narciarskiej rywalizacji w zawodach na Kasprowym Wierchu – mówi Patryk Białokozowicz  z zarządu PKL.

W kategoriach Open najlepsze czasy uzyskali:

w kategorii Pań – Agnieszka Gąsienica–Gładczan z czasem 42,56

w kategorii Mężczyzn – Paweł Starzyk z czasem 41,25

w kategorii Snowboard – Oskar Kwiatkowski z czasem 49,02

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to już historyczna impreza, odbywająca się nieprzerwanie od 1945 roku. Uczestników przyciągają wyjątkowe warunki panujące na trasie narciarskiej w Kotle Gąsienicowym oraz niesamowita atmosfera, sportowa adrenalina i atrakcyjne nagrody.  Najlepsi narciarze rywalizujący o 74. Puchar PKL otrzymali skipassy sezonowe na Kasprowy Wierch.

Sezon narciarski na Kasprowym Wierchu potrwa do 6 maja. Czynne są koleje i trasy narciarskie w Kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Aktualne warunki narciarskie znaleźć można na stronie internetowej www.pkl.pl.

Partnerem wydarzenia były Termy Bukovina.

Tekst i fot. PKL