Za groźby wobec rodziny trafił do aresztu

Reklama                                                              

23-letni mieszkaniec Zakopanego po wyjściu z wiezienia groził matce i bratu, że ich zabije. Stosował przemoc w rodzinie i swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Policjanci zatrzymali go, a sąd zdecydował, o jego aresztowaniu na dwa miesiące.

Do interwencji doszło w zeszłym tygodniu w centrum Zakopanego. Policjanci zostali wezwani do znanego im z poprzednich interwencji domu, w którym założona została wcześniej niebieska karta.

– Zgłoszenie było bardzo dramatyczne – relacjonuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji. – Kobieta wzywała pomocy gdyż jej syn groził jej, że ją zabije. Policjanci na miejscu obezwładnili i zatrzymali 23-latka. Był bardzo agresywny, wulgarny i pobudzony. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego gdyż istniało podejrzenie jego działania pod wpływem środków psychoaktywnych lub choroby psychicznej. Badania lekarskie wykluczyły powyższe okoliczności. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci podejmując czynności w sprawie ustalili, że to nie pierwsze akty przemocy, której dopuszczał się sprawca. Przedstawili mężczyźnie zarzut w tzw. recydywie, bo od dłuższego czasu uniemożliwiał domownikom spokojne funkcjonowanie. Nadużywał alkoholu i innych używek, a pod ich wpływem stawał się agresywny i nieobliczalny. Wszczynał awantury, ubliżał i groził swoim bliskim, że ich zabije. Domownicy byli zastraszeni, a sprawca czuł się bezkarny. Cztery dni po wyjściu z wiezienia trafił ponownie za kraty za to samo przestępstwo – dodaje rzecznik.

Reklama                                                              

Na wniosek policji i prokuratury, wobec sprawcy przemocy w rodzinie sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za kierowanie gróźb może mu grozić nawet do trzech lat w więzieniu.

Fot. KPP Zakopane