Z wizytą w schronisku – akcja uczniów SP2 z Krościenka n.D

Reklama                                                              

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku n.D. zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schronisko dla psów w Wielogłowach. Uczniowie klasy siódmej zorganizowali zbiórkę karmy, koców, pościeli i zabawek dla psiaków przebywających w schronisku.

Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków, pościeli i zabawek. Ta wizyta, to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w uczniach, jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Szkolną delegację powitała opiekunka zwierząt, Pani Beata, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji, opowiedziała historię psów przebywających w schronisku oraz przedstawiła, jak wygląda adopcja pupila. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować… Na pożegnanie uczniowie klasy VII otrzymali pamiątkowy dyplom.

Reklama                                                              

Klasa VII, wraz z wychowawcą Piotrem Krążkiem, chce serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Aby kogoś nie pominąć, nie wymieniamy darczyńców. Gdyby zrobić taki ranking wśród klas, to najwięcej uczniów zaangażowało się z klasy II i I za co szczególne wyrazy uznania dla najmłodszych!

P. Krążek