Z narkotykami w centrum Zakopanego

Reklama                                                              

 

3 lata więzienia grożą obywatelowi Armenii i młodemu zakopiańczykowi, którym zarzuca się posiadanie narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani w odstępie paru dni przed Świętami Wielkanocnymi w centrum Zakopanego.

– Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 29-letniego mieszkańca Zakopanego, który posiadał ponad 90 gram różnego rodzaju narkotyków. Do zatrzymania doszło w centrum Zakopanego – wyjaśnia asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Reklama                                                              

Patrol nieumundurowanych policjantów dostrzegł mężczyznę, który zachowywał się podejrzanie, co chwilę wychodził z bocznej uliczki, rozglądał się. Policjanci postanowili sprawdzić co się dzieje.

– Mężczyzna zaskoczony obecnością policjantów usiłował ukryć zawartość kieszeni. Szybko okazało się, że 29-letni zakopiańczyk posiada przy sobie narkotyki. Dalsze czynności podjęte w miejscu zamieszkania doprowadziły do zatrzymania łącznie ponad 90 gram różnego rodzaju narkotyków – mówi rzecznik. – Mężczyzna został zatrzymany.

Kolejne narkotyki policjanci ujawnili podczas kontroli pojazdu na jednym z parkingów przy centrum handlowym.

– Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który od dłuższego czasu siedzi w samochodzie, a jego zachowanie może wskazywać, że jest pod działaniem alkoholu lub narkotyków – informuje rzecznik. – Przybyły na miejsce patrol policyjny zablokował możliwość opuszczenia parkingu przez wskazany w zgłoszeniu pojazd. Kontrola jaką przeprowadzili policjanci potwierdziła przypuszczenia osób które interweniowały. Zamroczony kierowca na siedzeniu obok miał otwarty woreczek z białą substancją. Policjanci zatrzymali 32-letniego obywatela Armenii u którego ujawnili 14 gram narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany – dodaje asp. sztab. Roman Wieczorek.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Opr. ag / fot. KPP Zakopane