Z krzyżem na ramionach przemierzył całą Polskę i wszedł na Giewont

Reklama                                                              

27-letni Michał Ulewiński postanowił przejść całą Polskę z krzyżem na ramionach. Swoją wędrówkę rozpoczął nad morzem i dotarł na Giewont.

Jego trasa tworzy na mapie Polski duży krzyż. Jego wiara jest wielka, a przyświeca mu cel odpokutowania za grzechy swoich rodaków. Jak mówi, na krzyżu położył wszystkie grzechy narodu polskiego. Jest to pielgrzymka pokutna.

– Uczynię na Polsce znak krzyża. Wierzę, że wtedy Pan Bóg pobłogosławi naszej Ojczyźnie – mówił przed pielgrzymką Michał Ulewiński.

Reklama                                                              

Poniżej wpis Michała Ulewińskiego na Facebooku po wejściu na Giewont.

Szczęść Boże. Wspólnymi siłami, Giewont został zdobyty. A to modlitwa, którą odmówiłem przy krzyżu: Usłysz Boże, wołanie Twojego ludu. Spójrz na krew przelaną w obronie wiary i tradycji w tym narodzie, który powierzył się Matce Twojego Syna. Wspomnij na męczeństwo ofiarę tych, którzy poświęcili się na ołtarzu Ojczyzny, by bronić jej przed czerwonym smokiem. Niech ich modlitwa przyczyni się do oczyszczenia narodu Polskiego. Boże Ojcze nasz błagam Cię, uwolnij nas od grzechu i złych przyzwyczajeń, wypisz w naszych sercach swoje święte prawo i daj nam siłę, abyśmy spełnili przyrzeczenia i śluby, których dokonaliśmy przed gronem naszej Królowej. Zmiłuj się nad nami, Boże w miłosierdziu swoim, w obronie swej litości zgładź nieprawości naszą. Odwróć swe Oblicze od naszych grzechów i zniszcz wszystkie nasze przewinienia. Ojcze, składam Ci tę drogę i trud jak pokutę za grzechy narodu Polskiego. Wejrzyj na moje uniżenie, pokornie błagam Cię, abyś przez Najświętszą ofiarę Syna Swojego, a Pana Naszego Jezusa Chrystusa i wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny pobłogosławił nam w budowaniu wielkiej i świętej Polski.
W naszych sercach – Króluj nam, Chryste!
W naszych rodzinach – Króluj nam, Chryste !
W naszych parafiach – Króluj nam, Chryste!
W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam, Chryste !
W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam, Chryste !
W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam, Chryste !
W naszych miastach i wioskach – Króluj nam, Chryste!
W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam, Chryste !!!

fot. Tomasz Pańszczyk – FB Państwo Boże