X FRYDMAN TRIATHLON (zdjęcia)

Reklama                                                              

Po raz dziesiąty Frydman gościł wielu wspaniałych triathlonistów z całej Polski. W niedzielę 30 czerwca zawodnicy zaczęli swą pierwsza lub kolejną (mamy spore grono stałych bywalców) przygodę z triathlonem. Zawody odbywają się na dwóch dystansach:

SPRINTERSKIM – 0,75km pływania, 20km rowerem i 5km biegu – doskonale nadającym się dla początkujących osób, które chcą sprawdzić się w wodzie, „powietrzu” i na lądzie.

OLIMPIJSKIM – 1,5km pływania, 40km roweru i 10km biegu- dla tych co już przełamali strach, poczuli smak rywalizacji i wole walki. I mają ”troszkę” kondycji.

Start z wody o godz. 11.30 na jeziorze Czorsztyńskim – przystań we Frydmanie. Potem rowerem po przepięknych drogach Polskiego Spisza. Na koniec bieganie po spokojnej i uroczej wsi Frydman.

Meta na boisku sportowym. Tu na zawodników czekał kolekcjonerski medal z serii zabytki  Spisza oraz regionalny posiłek. Dekoracja zwycięzców była połączona z Festynem Rodzinnym.  Miłym zaskoczeniem z okazji jubileuszu było odznaczenie przez Polski Komitet Olimpijski wszystkich tych którzy przyczyniają się do promowania triathlonu ( jakby nie było dyscypliny olimpijskiej)  w naszym regionie i nie tyko. Odznaki PKOL wręczał Czesław Fluder znany komentator sportowy i członek komisji PKOL. Otrzymali je Wójt Gminy Łapsze Niżne- Jakub Jamróz, Prezes ZEW Niedzica S.A. – Leszek Bajorek, sołtys Frydmana- Józef Barnasz, radny Gminy Łapsze Niżne – Tomasz Markowicz, ekipa Sport-Timing-na czele z Krzysztofem Gąsienicą, Sędzia PZTri – Jacek Hazy oraz Anna i Lucjan Habieda z Fundacji Frydman Triathlon.

W tegorocznych zawodach na podium stanęli:

Dystans Olimpijski-

  1. Daria Radczuk- Kraków, 2. Joanna Dubienko- Kraków, 3. Kinga Kuczyńska- Kędzierzyn-Koźle.
  2. Maciej Brzyski – Kraków, 2. Marek Mazurkiewicz – Kraków, 3. Tomasz Dudziak- Kraków.

Dystans Sprinterski –

1.Ewa Brzeska- Nowy Sącz, 2. Brygida Dębicka -Kraków, 3. Anna Książek

1.Przemysław Zieliński – Kraków, 2. Mateusz Dybek – Kraków, 3. Wiktor Tolala – Nowy Targ.

Wszystkim zawodnikom, sponsorom, kibicom, wolontariuszom bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.

Fundacja Frydman Triathlon