Wypłyń na głębię. Uroczyste pożegnanie Maturzystów w Goszczyńskim (zdjęcia)

 

Reklama                                                              

Jak wyruszyć w życie z plecakiem pełnym sukcesów, wiedzą uczniowie klas trzecich I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, którzy w ostatni piątek odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Ogłoszenie:                                                              

Uroczystość rozpoczęła się Mszą dziękczynną w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ks. Daniel Tomczak w kazaniu zwracał uwagę na to, że człowiek dokonuje rzeczy wielkich tylko we współpracy z Panem Bogiem. Idąc za myślą papieża Franciszka, mówił, że młodość nie jest poczekalnią na swoje 5 minut, ale realizacja marzeń, spełnianie siebie, dokonywanie rzeczy wielkich zaczyna się już teraz.

Absolwenci rozpoczęli realizację swoich marzeń odbierając świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy uznania osiągniętych w ciągu trzech lat pracy imponujących sukcesów, w trakcie drugiej części uroczystości, która odbyła się w budynku szkoły. Po raz ostatni w murach szkoły absolwenci odśpiewali Hymn Państwowy i Hymn Szkoły oraz przekazali Sztandar Szkoły uczniom klas drugich.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Maria Kopeć, która w swoim wystąpieniu pogratulowała absolwentom licznych sukcesów, podkreślając, że są oni bardzo dobrze przygotowani do dorosłego życia. Życzyła również maturzystom, żeby wypłynęli na głębię, a  wartości ze szkolnego ślubowania – Dobro, Prawda i Piękno – towarzyszyły im każdego dnia. Szkołę w ostatnich dniach ozdobiła specjalna dekoracja według pomysłu Pani Profesor Hanny Sięki. Również nawiązuje ona do hasła „wypłynięcia na głębię”. Każdy z maturzystów otrzymał w tym celu swój własny okręt. Bardzo miłym akcentem jest dedykowany maturzystom wzruszający film autorstwa Dawida Gondka z kl. 2a. Takie niespodzianki, przygotowywane z myślą o maturzystach przez klasy drugie pod opieką Prof. Sięki, stały się już szkolną tradycją.

Świadectwa z wyróżnieniem odebrało aż 29 uczniów.  Ich rodzice otrzymali specjalne listy gratulacyjne. W czasie trzech lat pracy absolwenci wywalczyli aż 10 indeksów wyższych uczelni, tytuły laureatów i finalistów w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Nasza zdolna młodzież może się pochwalić również sukcesami sportowymi, zarówno w lekkoatletyce, jak i grach zespołowych. W sumie wręczono aż 70 dyplomów potwierdzających niezwykle różnorodne sukcesy naszych absolwentów. Podziękowania za działania w ramach wolontariatu oraz pracę na rzecz szkoły i klasy wręczono kolejnym 28 osobom. Pamiątkowe dyplomy i upominki za pełnienie honorowej funkcji chorążego i asysty w Poczcie Sztandarowym otrzymała czwórka uczniów. Za wybitne osiągnięcia sportowe w ramach UKS Gimpel prezes Piotr Jabłoński wręczył dwa odznaczenia „Golden Goszcz”.

Nagrody za ukończenie szkoły z wyróżnieniem oraz upominki dla wolontariuszy ufundowało Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej, natomiast nagrody za sukcesy w olimpiadach, konkursach naukowych i zawodach sportowych oraz upominki dla Pocztu Sztandarowego ufundowała Rada Rodziców.

Tekst i fot. I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu