Wypili alkohol i wsiedli „za kółko”. Na szczęście nikogo nie zabili

Za nami przedłużony listopadowy weekend związany z obchodami święta odzyskania niepodległości. Na szczęście w tych dniach na drogach powiatu nowotarskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Reklama                                                              

Co prawda do wypadku nie doszło, ale policjanci z Nowego Targu odnotowali 11 kolizji drogowych, a policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Reklama:                                                          


– Mundurowi dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagowali na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci – poinformowała asp. Dorota Garbacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W działania zostali zaangażowani policjanci grupy SPEED, których zadaniem było m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości.

– Należy mieć na uwadze, że na bezpieczeństwo na drodze wpływa wiele czynników m.in. respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego, sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji. Niezwykle istotne, jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem również zadbali o swoje bezpieczeństwo i nosili elementy odblaskowe – dodała policjantka.

Fot. KPP Nowy Targ