Wypadek na quadzie w Leśnicy

Reklama                                                              

 

Tatrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na quadzie, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze publicznej w miejscowości Leśnica. Mężczyzna, który z nadmierną prędkością poruszał się quadem doprowadził do wypadku doznając poważnych obrażeń ciała.

– W niedzielę nad ranem policjanci i służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce poważnie wyglądającego wypadku z udziałem kierującego quadem. Mężczyzna jadąc najprawdopodobniej z nadmierną prędkością nie opanował swojego pojazdu doprowadzając do jego przewrócenia na drodze publicznej w wyniku, czego sam doznał poważnych obrażeń ciała. Z licznymi urazami 32-latek z Gronia trafił do szpitala w Nowym Targu. Na miejscu podczas badania krwi dla potrzeb medycznych okazało się, że w jego organizmie znajduje się alkohol o stężeniu blisko 3 promili ! Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, a po oględzinach pojazd przekazali rodzinie. Jak ustalono kierujący już wcześniej stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów – relacjonuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik tatrzańskiej policji.

Reklama                                                              

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości kierującemu grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

fot. KPP Zakopane