Wycieczka klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr. 4 im dra E. Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej do Warszawy (zdjęcia)

 

Reklama                                                              

 9-11 czerwca bieżącego roku, były dniami kiedy 8 oraz 7 klasa Szkoły Podstawowej nr. 4 im dra E. Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej wybrały się na trzydniową wycieczkę do samej stolicy naszego kraju – Warszawy.

Ogłoszenie:                                                              

Poniżej relacja uczestników:

Nasza wycieczka rozpoczęła się 9 czerwca już o godzinie 5:00 kiedy to wyruszyliśmy spod naszej szkoły.

Po kilku godzinach jazdy, zawitaliśmy do miejsca docelowego gdzie zaczęliśmy naszą przygodę od mszy świętej w Kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Następnie udaliśmy się do centrum nauki Kopernik, w którym zjedliśmy obiad i z nowymi siłami ruszyliśmy na jego zwiedzanie. Po czym ruszyliśmy na długi spacer po Łazienkach oraz Starym Mieście. Jednakże przed nim zatrzymaliśmy się na kilkanaście minut na koncercie Chopinowskim.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym mogliśmy zagłębić się w całe to powstanie, jego przebieg oraz osoby biorące w nim udział. Kolejnym punktem naszego planu dnia był sejm, w którym po jego zwiedzaniu zjedliśmy obiad i ruszyliśmy do Pałacu w Wilanowie. Tam podzieleni na dwie grupy zwiedzaliśmy Muzeum Króla Jana III Sobieskiego. Mogliśmy się tam dużo dowiedzieć o Sarmackiej kulturze i stylu życia w pałacu w tamtych czasach. Po całodziennym poznawaniu Warszawy, skierowaliśmy się na PGE Stadion Narodowy, gdzie tego wieczoru rozgrywał się mecz Polska-Izrael. Po kilkudziesięciu minutach czekania weszliśmy na stadion, który od samego początku zrobił na nas naprawdę ogromne wrażenie. Podobnie jak sama rozgrywka.

Trzeci a zarazem ostatni dzień spędziliśmy w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w której m.in. mogliśmy się poczuć jak aktorzy ubierając ich oryginalne stroje. Naszą wyprawę zapieczętowaliśmy widokiem panoramy Warszawy, którą mogliśmy oglądać z Pałacu Kultury.

Cała wycieczka, była niesamowitym przeżyciem, które nauczyło nas naprawdę wielu rzeczy. Zwiedziliśmy Warszawę, poznaliśmy bliżej naszą historie ale również staliśmy się częścią historii tworzonej na co dzień. Byliśmy zarówno najlepszymi słuchaczami jak i kibicami. Ta wycieczka na pewno zostanie w naszych pamięciach już na zawsze.

Kasia Ponicka – uczennica kl VIII / zdjęcia kl VIII