Wspomóżmy góralskiego rapera z Białego Dunajca Samłela

Samłel, a właściwie Bartłomiej Rzepka z Białego Dunajca to góralski raper poniekąd znany już na Podhalu. Pierwszy jego singiel “Bystro Woda” wyszedł na YouTube 29 sierpnia 2018 r., a kolejny pt. “Kochanie” 10 lipca 2019 r.

Reklama                                                              

Teraz przyszedł czas na wydanie płyty. W związku z tym powstała zrzutka w formie przedsprzedaży. Płyta ma wyjść na przełomie wiosny/lata 2020 jako duet Bartłomieja Rzepki z utalentowaną wokalistką i skrzypaczką Kasią Stasik “Rabianką”

Reklama                                                              

– Jeśli uda nam się zrealizować cel i wydać płytę – w ramach podziękowań przygotujemy dla Was prezent w postaci Preorderu naszej płyty z autografem i wysyłką lub Logo Państwa firmy na okładce płyty oraz w teledysku – mówi Samłel.

Kim jest Samłel

Bartłomiej Rzepka urodził się w Zakopanem, a wychował w Białym Dunajcu. W wieku 16 lat zaczął pisać teksty. – Na początku, były to tylko słabo zrymowane, nietrzymające się kupy głupoty. Z upływem lat rymy były coraz ciekawsze a sam tekst bardziej merytoryczny i zaczynało to wszystko coraz bardziej trzymać się kupy. W wieku 20 lat wyjechałem pracować do Anglii i po roku kupiłem podstawowy sprzęt studyjny do nagrywania i to był ten pierwszy raz, kiedy zacząłem nagrywać swoją twórczość. Następne kilka lat, w swojej pasji zdany cały czas sam na siebie w wolnej chwili ćwiczyłem swój rap na mikrofonie oraz pisałem coraz to lepsze teksty. W wieku 26 lat wróciłem na stałe do Polski, zaraz po powrocie zaczęła się moja przygoda z projektem góralskiego rapu – mówi Samłel.

– Pod koniec 2017 roku udałem się na warsztaty muzyczne prowadzone przez Megitzę. Po warsztatach podczas wspólnej rozmowy padł pomysł stworzenia wspólnego utworu. I tak oto w marcu 2018 roku ukazał się jubileuszowy album Megitza “ToTen”, a na nim nasz pierwszy wspólny utwór “Ostatnio wierchowo”. Utwór ten można było usłyszeć w Polskim Radiu. Jest też emitowany przez lokalne radio Alex – mówi.

Góralski rap

– Uznaliśmy, że góralski rap w takim wydaniu jest to tak bardzo fajne połączenie, że kolejnym pomysłem było zrobienie albumu. Głównym założeniem projektu było wykorzystanie tradycyjnych instrumentów muzycznych – mówi raper.

– Muzyka do prawie wszystkich utworów, które znajdą się na płycie, została skomponowana przez znaną folkową wokalistkę oraz kontrabasistkę Małgorzatę Babiarz “Megitzę”. W sierpniu 2018 roku ukazał się pierwszy singiel “Bystro Woda” a w lipcu 2019 roku drugi singiel “Kochanie” – mówi Samłel.

Zrzutka

Wspomniana zrzutka znajduje się na stronie www.zrzutka.pl/samlel-goralski-rap-debiutancka-plyta-oraz-teledysk
Aby wydać tę oczekiwaną płytę wystarczy zebrać 15 000 zł.

Poniżej teledyski Samłela “Bystro Woda” i “Kochanie”