Wspominamy, wspominamy… Cyrkowy Dzień Dziecka 2019 (zdjęcia)

W tym roku kalendarz pozwolił nam idealnie wstrzelić się w datę Święta Wszystkich Dzieci, a także pogoda pozwoliła na wielkie świętowanie w Parku Miejskim na Cyrkową (i nie tylko) nutę.

Po pierwsze dziękujemy wam drogie dzieci i Waszym Rodzicom, że tak baaardzo licznie odwiedzaliście nas przez całą sobotę w Parku. To było bardzo miłe widzieć tłumy ciągnące do Parku i później wasze roześmiane twarze korzystające z przygotowanych atrakcji. Co ważne naszymi gośćmi byli nie tylko mieszkańcy naszego Miasta, ale także okolicznych miejscowości.

A atrakcji było co niemiara: Kataryniarz wygrywał melodie; Magik znakomicie rozbawił publiczność; Mim… no cóż za dużo nie mówił, ale bawił i intrygował; Szczudlarze wywoływali uśmiech i „ja też tak chcę”; a dzięki warsztatom cyrkowym każdy mógł spróbować mini szczudeł, jazdy na miniaturowym rowerku, poćwiczyć równowagę na linie czy rola-bola, pożonglować…; w strefie czytania Biblioteka zabawiała, a zaraz obok przygotowywała multimedialne filmy; a w strefie Mini Akademii ci najmniejsi poznawali kolory cyrkowe.

Na scenie występowały dla nas dzieci i młodzież z: Akademii Tańca, Studia Piosenki Septyma; Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Mali Śwarni”; Zespołu Party-tura; z Litwy ze Studia Tańca „Javonelis“ oraz Dziecięco-młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego „Kauškutis prezentujące tańce ludowe z wesołego dzieciństwa dzieci; ze Szkoły  Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem ze spektaklem teatralnym „Kiedyś było  jakoś fajniej” z Opiekunami Martą Sadowa – Chorąży i Martą Harbut (znakomicie oddany czas lat dzieciństwa lat ’80 w PRL. Brawo!).

Prawdziwą furorę zrobiły te „aktywne” atrakcje: bumper ball – rozgrywki toczyły się nieustannie; tyrolka większa i mniejsza; ścianka wspinaczkowa; przejażdżki motocyklowe; wyścigi sterowanych modeli; dmuchana zjeżdżalnia i zamek, czy strzelnica gdzie każdy mógł się poczuć jak Robin Hood. Niezapomniane były także występy Fretki Mariana i psa Damona. Było też sporo rozgrywek: szachy plenerowe na czele z Markiem Borowiczem i jego pomocnikami; gra w boule instruowana przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku;  zawody deskorolkowe i hulajnogowe przygotowane przez Piotra Tokarczyka.

Podziękowania dla: Urzędu Miasta Nowy Targ, Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji; Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu; Spółdzielczego Domu Kultury, Szkoły  Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem; Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu; PCD Salami; Piekarnio-Cukiernia-Delikatesy Ryszard Steskal SJ; American Dreams; Villi Toscana; Oberży pod Różą; Pizzerii Da Grasso; Pizzerii Martino; Rancho Lotu; Toru RC Bukowina; Nowotarskiego Stowarzyszenia Motocyklowego; Sklepu Lotnik; Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Do zobaczenia za rok! Ps. A jaki temat przewodni Dnia Dziecka chcielibyście zobaczyć?

MOK Nowy Targ