Wojas i Bartek wspierają Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu

Reklama                                                              

W obliczu rozprzestrzeniającej się epidemii wszyscy zostali postawieni w trudnej sytuacji. W odpowiedzi na to firma Wojas również zaangażowała się w walkę z pandemią koronawirusa. Najpilniejszą w obecnej sytuacji potrzebą, wydają się być środki ochrony osobistej. Przystosowując część hal, uruchomiono produkcję i wprowadzono do oferty maseczki wielorazowego użytku.

W geście odpowiedzialności Wojas wraz z marką Bartek, przekazał partię 500 maseczek ochronnych, wielorazowego użytku dla Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Są to maseczki dwuwarstwowe, bawełniane, wzbogacone jonami srebra o potwierdzonym działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Maseczki wyprodukowane z materiałów posiadających certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX ®.

Maseczki uszyte zostały w zakładach firmy w Nowym Targu, w ramach wielu działań podejmowanych w celu utrzymania miejsc pracy oraz ograniczenia negatywnych skutków, jakie niesie ze sobą epidemia.

Reklama                                                              

Wojas S.A. z siedzibą w Nowym Targu jest jednym z największych i najbardziej cenionych polskich producentów obuwia, który dysponuje siecią blisko 170 salonów firmowych w Polsce i na świecie. Produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce około 1500 osób.

Bartek S.A. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim jest polską firmą, największym producentem obuwia dziecięcego w kraju. Firma produkuje obuwie w czterech grupach wiekowych: niemowlęcej, poniemowlęcej, przedszkolnej i szkolnej. W procesie produkcji stosuje unikalne i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne. Od 2019 roku należy do Grupy Kapitałowej Wojas.

materiały prasowe