Włamywali się do domów! Znasz ich?

Nowotarscy policjanci poszukują sprawców kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych w miejscowości Ludźmierz, Lasek, Klikuszowa, Skrzypne oraz Raba Wyżna.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Do włamań dochodziło tylko w niedzielę i wtorki w godzinach popołudniowych.

Reklama:                                                          


Reklama:                                                          


– Sprawcy to kobieta i mężczyzna poruszający się samochodem osobowym marki Citroen Xsara – kombi w kolorze granatowym. Włamywacze pojazd parkowali w niedalekiej odległości od posesji, po czym przez okno włamywali się do środka domu, skąd kradli biżuterię i pieniądze – poinformowałA asp. Dorota Garbacz, Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. – Domy, w których doszło do włamań znajdują się przy drogach głównych, a teren przed budynkiem zwykle osłonięty jest roślinnością tj. drzewami i krzewami ogrodowymi.

Jeżeli ktoś rozpoznaje osoby lub pojazd ze zdjęcia lub posiada jakiekolwiek informacje na dany temat proszony jest o kontakt z nowotarską komendą pod numerem telefonu: 514-082-159 lub 18 26 10 400.

– Jednocześnie apelujemy, do mieszkańców całego powiatu o zabezpieczanie swoich domów i zwrócenie większej uwagi na nieznane osoby, czy pojazdy poruszające się w najbliższej okolicy, czy posesji. Złodzieje w przeciągu kilku minut są w stanie skraść cenne przedmioty i pieniądze – ostrzega przedstawicielka nowotarskich stróżów prawa.

 

fot. KPP Nowy Targ