Włamał się i ukradł znajomym pieniądze

Reklama                                                              

We wtorek 26 maja, około godz. 4 nad ranem w jednym z domów na terenie gminy Nowy Targ mieszkańców zbudziły hałasy dochodzące z niższego piętra.

Domownicy  zeszli sprawdzić co się dzieje, jednak nikogo nie zauważyli. Kiedy wyszli przed dom, zobaczyli zaparkowany przed posesją samochód. Był to pojazd  znanego  im 21-latka, który bywał wcześniej u nich w gościnie. Po chwili intruz wyszedł z ukrycia i został ujęty przez domowników, którzy o całym zdarzeniu poinformowali policję.

Na miejscu policjanci ustalili, że 21-latek w nocy wszedł do środka domu przez kotłownię i ukradł z portfela domowników 740 złotych. Gdy narobił hałasu, ukrył się za budynkiem. Kiedy zorientował się, że został zdekonspirowany, wyszedł z ukrycia.

Ogłoszenie:                                                              

Poszkodowani odzyskali swoje pieniądze, a 21-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy.  Po południu  usłyszał zarzuty kradzieży (art. 278 kk) i zakłócenia miru domowego (art. 193 kk). Zatrzymany przyznał, że to nie był pierwszy raz, kiedy ukradł pieniądze właścicielom. Podczas poprzednich wizyt w ich domu również zabierał pieniądze z portfela i łącznie ukradł ponad 4 tys. złotych. Za kradzieże  grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Źródło KPP Nowy Targ