Wjechał w 6-letnie dziecko i uciekł. Poszukuje go policja

 

Reklama                                                              

22 lutego, w piątek, ostatniego dnia ferii zimowych na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej doszło do groźnego wypadku, w którym ucierpiało 6-letnie dziecko. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

W piątek, o godz. 12.20 tatrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na stoku narciarskim nr 9 Kotelnicy Białczańskiej zderzyło się dwóch narciarzy. Jak ustalili na miejscu policjanci, dorosły mężczyzna zjeżdżający w dół, z impetem uderzył w 6-latka, który uczył się jeździć na nartach pod nadzorem ojca.

– Sprawca wypadku nawet nie zatrzymał się, aby sprawdzić czy coś dziecku się stało. Odjechał bez słowa. Rodzic do poszkodowanego dziecka wezwał ratowników TOPR-u, którzy udzielili pierwszej pomocy, unieruchomili złamane kończyny, a następnie bezpiecznie przetransportowali je do czekającej już karetki pogotowia – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji. – Jak ustalono, sprawcą tego wypadku na stoku był około 30-letni mężczyzna, który tego dnia ubrany był w niebieską kurtkę, spodnie narciarskie z czerwonymi elementami, kask i gogle. Policjanci na podstawie monitoringu podejmują czynności zmierzające do zidentyfikowania nieodpowiedzialnego narciarza. Osoby, które widziały ten wypadek prosimy o kontakt z policjantami z Bukowiny Tatrzańskiej.

Kolejne zdarzenie o podobnym charakterze, do którego doszło następnego dnia w Kotelnicy Białczańskiej zakończyło się interwencją patrolu narciarskiego policji.

– Funkcjonariusze usunęli ze stoku nietrzeźwego narciarza, który mając blisko 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu potrącił na stoku 12-letnia dziewczynkę. Ponadto nietrzeźwego narciarza ukarano wysokim mandatem karnym – informuje rzecznik. – Koniec ferii zimowych okazał się obfitującym w poważne wypadki na stokach narciarskich. Przez długi okres ferii zimowych podobnych zdarzeń było niewiele. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsadek wśród uczestników odpoczynku na zorganizowanych terenach narciarskich. Warunki narciarskie z uwagi na postępujące wiosenne ocieplenie są coraz trudniejsze – apeluje asp. sztab. Roman Wieczorek.

Policyjne patrole narciarskie będą obecne na wybranych stokach do końca najbliższego weekendu.

ag

Fot. KPP Zakopane