Witów. Kierowca, który uderzył w dom był nietrzeźwy (zdjęcia)

Reklama                                                              

Zakopiańska policja przedstawiła szczegóły zdarzenia, do którego doszło w Boże Narodzenie w Witowie. 

Nad ranem samochód osobowy jadący w stronę Zakopanego staranował ogrodzenie, uderzył w drewniany budynek, po czym zatrzymał się na sąsiedniej posesji. Okazało się, że kierowca, 24-letni mieszkaniec Witowa był nietrzeźwy. Prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu we krwi. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

– Początkowo kierowca utrzymywał, że ktoś inny kierował pojazdem. Policjanci podjęli ustalenia w tym zakresie ostatecznie potwierdzając, że to 24-latek z tej miejscowości spowodował kolizję będąc pod wpływem alkoholu – mówi asp. szt. Roman Wieczorek, rzeczni tatrzańskiej policji.

Reklama                                                              

Policja prowadzi ogólnopolskie działania policyjne “Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Akcja jeszcze potrwa do niedzieli. Podczas minionych trzech dni na drogach powiatu tatrzańskiego na szczęście nie doszło do poważnych wypadków, ale odnotowano 9 kolizji.

– Od wtorku na drogi w powiecie tatrzańskim skierowano więcej policjantów, którzy podczas akcji kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców. Sprawdzali również stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Najczęściej odnotowywane przewinienia kierowców to niestety nadal jazda z nadmierną prędkością. W tym okresie odnotowaliśmy 9 kolizji drogowych oraz zatrzymaliśmy w Witowie nietrzeźwego kierowcę. Policyjne działania potrwają jeszcze do niedzieli. Funkcjonariusze będą wspierać podróżnych w bezpiecznym dotarciu do celu – mówi Roman Wieczorek.

Fot. Piotr Duraj