Wiemy, czego brakuje nowotarżanom

Aktywność dla seniorów, integracja osób niewidomych, place zabaw, a nawet rower miejski. Nowotarżanie mają sporo pomysłów na to, jak urozmaicić, ale przede wszystkim ułatwić życie w stolicy Podhala.

Reklama                                                              

Zakończyła się weryfikacja projektów złożonych to nowotarskiego budżetu obywatelskiego na 2020 rok.  Do jego czwartek edycji zgłoszono 18 zadań. Po ich ocenie formalnej i merytorycznej do głosowania zostało dopuszczonych 16 projektów.

Reklama:                                                          


– Lista projektów zadań dopuszczonych do głosowania i odrzuconych jest opublikowana na stronie internetowej miasta oraz na stronie budżetu obywatelskiego www.obywatelski.nowytarg.pl, a także na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta – informują nowotarscy urzędnicy.

Budżet obywatelski to doskonała okazja, by dowiedzieć się, czego w mieście brakuje. Otóż na liście znalazły się takie projekty jak: Niewidomi, niepełnosprawni nie gryzą; Nowotarski festyn na osiedlu Niwa; Aktywizacja kulturalna i sportowo-rekreacyjna mieszkańców Parafii pw. św. Jana Pawła II; Gimnastyka AQUA dla Seniorów; Piracki Plac Zabaw- doposażenie Nowotarskiej Strefy Relaksu; Nowotarski rower miejski; Bezpieczeństwo przede wszystkim – szkolenia z pierwszej pomocy trzecia edycja. Wsparcie działań poszukiwawczo – ratowniczych OSP Nowy Targ i Grupy Podhalańskiej GOPR; Wrześniowy Piknik Seniora; Objęcie monitoringiem terenu drogi osiedlowej i parkingu przy ul. Podhalańskiej 20; Rozbudowa elementu (MINIRAMPA) o przeszkody betonowe, zwanym dalej jako skatepark; II Festyn Rodzinny przy Szkole Podstawowej Nr 1; Siłownia przy Szkole Podstawowej  Nr 1 – remont i doposażenie; VII Minifestiwal Pieśni Żeglarskiej w Nowym Targu; Za pan brat z przygodą z wiatrem i wodą! Rejsy żeglarskie i kajakarskie dla dorosłych, dzieci i młodzieży, czyli: Sporty natury. Relaks, Pasja i Edukacja; Bezpieczne łyżwy dla wszystkich!; Bezpłatna nauka jazdy na łyżwach i zajęcia kształtujące postawę dla wszystkich dzieci w wieku od 4 do 9 lat mieszkających na terenie Miast Nowy Targ.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 11 września i potrwa do 1 października tego roku. Karty do głosowania zostaną udostępnione w powyższym terminie na stronie internetowej miasta, na stronie budżetu obywatelskiego oraz we wskazanych w Regulaminie punktach.

 

fot. UM NT