„Wielkanoc 2019” – podsumowanie świątecznego weekendu

 

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu.

– Wyjątkowo ładna pogoda przełożyła się na dobre warunki drogowe w naszym powiecie. Najprawdopodobniej to spowodowało, że niektórzy kierowcy byli skłonni do przekraczania dozwolonej prędkości – mówi asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji. – Z tego powodu prawo jazdy stracił 70-letni kierowca z Piaseczna, który w miejscowości Biały Dunajec jechał mercedesem 107 km/h.

W okresie świątecznym odnotowano 11 kolizji. Większość z nich była niegroźna i dochodziło do nich zazwyczaj na zatłoczonych parkingach.

– Pozostałe interwencje tatrzańskich policjantów dotyczyły pojedynczych zakłóceń porządku publicznego i kilkunastu interwencji domowych – mówi rzecznik.

Policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany w Zakopanem na ul. Chałubińskiego.

– 65-letni kierowca z Białej Podlaskiej zdecydował się na jazdę samochodem mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. sztab. Roman Wieczorek. – Kolejny nietrzeźwy kierujący tym razem rowerem został zatrzymany w Bukowinie Tatrzańskiej na ul. Długiej. 44-letni mieszkaniec tej gminy miał w organizmie blisko jeden promil alkoholu. Nietrzeźwy cyklista został ukarany 500 złotowym mandatem karnym – dodaje.

Na zakończenie długiego świątecznego weekendu – we wtorek 23 kwietnia policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „alkohol i narkotyki”. Tego dnia policjanci sprawdzili stan trzeźwości 2589 kierowców. Nie ujawniono nietrzeźwych kierujących.

ag / fot. KPP Zakopane