Weronika Łukaszczyk z Goszczyńskiego zdeklasowała licea krakowskie

Reklama                                                              

 

Od kilku lat zwycięzcami Konkursu Wiedzy Chemicznej zostawali uczniowie „krakowskich liceów”. W tym roku jednak  zmieniło się to za sprawą Weroniki Łukaszczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego, która zajęła PIERWSZE miejsce. Tydzień przed wygraną w Krakowie  Weronika została również Laureatką  Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej w dziedzinie Chemii, dzięki czemu otrzymała Indeks na Politechnikę Śląską.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej jest organizowany przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego od 1988 roku. Konkurs cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród uczniów klas biologiczno- chemicznych. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich zainteresowań chemią i sprawdzenia swojej wiedzy z tego przedmiotu.

Reklama                                                              

Konkurs przeprowadzony jest w dwóch etapach. Pierwszy z nich to etap okręgowy. Uczniowie zmagają się z zadaniami w pięciu okręgach. Okręg nowotarski ma swoje miejsce zawodów  w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Goszczyńskiego . Drugi etap odbywa się w Krakowie na Wydziale Chemii UJ. Zwycięzcy konkursu otrzymują liczne nagrody rzeczowe, a laureaci nagrody książkowe. Laureaci klas maturalnych otrzymują indeks na studia na Wydział Chemii.

Opiekunem naukowy Weroniki jest mgr Gabriela Głodziak.

Gratulujemy serdecznie ! Życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i for. I LO w Nowym Targu