W zdrowym ciele zdrowy duch… Plac zabaw przy Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w Kluszkowcach zostanie zmodernizowany

Samorząd Gminy Czorsztyn podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu pn. „Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw w miejscowości Kluszkowce wraz z organizacją zajęć ruchowych” w ramach, którego planuje się modernizację ogólnodostępnego placu zabaw na terenie wsi Kluszkowce w skład w którego wchodzić będą urządzenia rekreacyjne oraz cykl zajęć ruchowych dla dzieci.

Plac zabaw mieszczący się przy starej Kaplicy w sołectwie Kluszkowce powstał lata temu i służył głównie dzieciom uczęszczającym wówczas do przedszkola mieszczącego się w budynku, który aktualnie służy seniorom. Dzisiaj jest on ogólnodostępny, jednak ze względu na stan techniczny urządzeń rekreacyjnych wymaga on modernizacji oraz uzupełnienia infrastruktury służącej do zabawy najmłodszych.

W ramach dofinansowania, jakie samorząd otrzymał za pośrednictwem LGD Gorce-Pieniny zakupione zostaną m.in. zestaw sprawnościowy, huśtawka-hamak, bujaki, ławki parkowe czy piaskownica. W ramach realizacji wniosku, dbając o aktywność fizyczną dzieci oraz ich rodziców w remizach OSP Kluszkowce oraz OSP Maniowy ruszyły zajęcia ruchowe podczas, których instruktor zajęć uczy jak spędzić czas na wspólnej zabawie oraz aktywności.

Planowana inwestycja będzie realizowana w miejscowości

Aneta Markus