W Zakopanem powstanie nowe rondo (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

Jak informuje Urząd Miasta Zakopane, w terminie od czerwca do października przewidywane są utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania ulic Droga na Bystre, Droga do Olczę i Karłowicza w związku z jego przebudową.

Realizację zadania „Przebudowa skrzyżowania ul. Droga na Bystre – Droga do Olczy – Karłowicza” rozpocznie w ostatnim tygodniu czerwca firma Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu pieszym i samochodowym oraz poprawa płynności ruchu poprzez utworzenie ronda oraz przebudowę infrastruktury podziemnej.

Reklama                                                              

Wartość robót budowlanych wynosi 5.522.000,00 zł brutto, uzyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50%.

Ze względu na prowadzone prace wjazd na skrzyżowanie z ulicy Droga na Bystre i Droga na Antałówkę  będzie utrudniony. W czasie prac mogą wystąpić okresowe wyłączenie ruchu samochodowego oraz wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Aby uniknąć korków spowodowanych dużym natężeniem ruchu w południowej części miasta, kierowcom chcącym dojechać w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej i Morskiego Oka UM Zakopane zaleca korzystanie z objazdu przez Poronin.

Zalecany objazd w kierunku Cyrhli i Jaszczurówki:

– ul. Koziniec (obok stacji Shell)

– ul. Bulwary Słowackiego

– ul. Władysława Broniewskiego

– ul. Droga do Olczy

– ul. Oswalda Balzera

W przypadku dużego natężenia ruchu, informujemy o możliwości tworzenia się korków.

– Informujemy, że komunikacja miejska będzie funkcjonować bez zmian. Organizacja ruchu dostosowywana będzie do postępu prac. O wszelkich zmianach informować będziemy w osobnych komunikatach – podaje UM Zakopane. – Mieszkańców i użytkowników ruchu drogowego przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, a także dostosowanie się do wprowadzonych zmian i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie wykonywanych robót.

Na zdjęciach w poniższej galerii prezentujemy obecne skrzyżowanie w tym miejscu.

Opr. ag

Fot. Piotr Duraj