W wakacje góry przegrywają z morzem

Reklama                                                              

Najdrożej w Zakopanem, najtaniej w Krościenku nad Dunajcem. Jednak według portalu Nocowanie, w wakacje najpopularniejsze są jednak nadmorskie miejscowości.

Specjaliści od wypoczynku z portalu Nocowanie.pl przyznają, że w lipcu pogoda nie zawsze sprzyjała turystom. Tym samym – nie wszyscy trafili na letni i wakacyjny klimat.

– Jednak mało kto z zaplanowanych wyjazdów rezygnował. Większość urlopowiczów w lipcu wybierała nadmorskie destynacje. Najczęstsze cele podróży nad Bałtyk to Władysławowo, Łeba, Krynica Morska, Kołobrzeg i Mielno – poinformowała Kamila Miciuła, specjalista ds. marketingu i PR.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Reklama:                                                          


Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje w czerwcu – http://okiemturysty.pl/porady/gdzie-jechac-na-wakacje-w-czerwcu/

Ale również aktywne wakacje w górach cieszyły się popularnością. Z opracowania wynika, że turyści najczęściej zatrzymywali się w Zakopanem, Karpaczu, Szczawnicy, Polańczyku i Solinie.

– Dla turystów, którzy lubią wypoczywać aktywnie i wolą opalać się w ruchu, doskonałym kierunkiem podróży są górskie miejscowości – podają eksperci Nocowania. – W tym przypadku również ceny noclegów wyglądają bardziej atrakcyjnie – średnia cena to niecałe 50 złotych.

Najkorzystniej wyglądają ceny w Krościenku nad Dunajcem oraz Murzasichlu – poniżej 40 złotych, w zestawieniu najbardziej wyróżnia się Zakopane – średnio ponad 66 zł za nocleg.

Opr. raz