W stolicy Podhala stanęły choinki marzeń

Reklama                                                              

Ruszyła “Nowotarska Choinka Marzeń” 2019. Akcja jest skierowana dla dzieci w wieku szkoły podstawowej i ich młodszego rodzeństwa z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Choinki już zostały wystawione. Nowotarski magistrat przypomina miejsca: Kościół pw. Św. Jana Pawła II ul. Szaflarska 160, Pływalnia Miejska Plac Evry, Ryszard Steskal Plac Evry, Rajski (Lewiatan) ul. Legionów Józefa Piłsudskiego ( od Rynku Waksmundzka na rondzie w lewo ), Hala Handlowa SCH ul. Ludźmierska.

– Wszystkie instytucje przyjęły propozycje wystawienia choinek z wielkim entuzjazmem to daje wiele do myślenia, że nie jesteśmy obojętni na potrzeby w tej Akcji na marzenie dziecka. Kilka osób już dzwoniło z niecierpliwością oczekując na choinki, na to by spełnić marzenie. W tym roku na spełnienie marzenia oczekuje około 300 dzieci – podali nowotarscy urzędnicy.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Chodzi o akcję „Nowotarska Choinka Marzeń”. Jak wszystkie akcje charytatywne, ta również jest bardzo ważna, “jest to prawdziwa niespodzianka dla dzieci, które mogą mieć spełnione marzenie”.

– Kiedy rozmawiamy z dziećmi na temat ich marzeń, są one różne, bardziej lub mniej wygórowane. Jednak prośba o ciepłe buty, rękawiczki, sweter lub pościel to nie tylko marzenie to prośba dziecka o podstawowe rzeczy. Czy prośba o lalkę, rolki, hulajnogę, misia, rowerek, to zbyt wyszukane marzenie? – pyta Anna Tylka, koordynator i organizator tego przedsięwzięcia.

Jak dodaje, są wśród nas osoby skromnie skryte, które nie krzyczą na cały świat – dajcie, pomóżcie. Są to zazwyczaj osoby, które skrywają swoje potrzeby a tym bardziej marzenia swoich dzieci.

– Dlatego bądźmy nie tylko obserwatorami, komentatorami, ale z radością i prawdziwą empatią włączajmy się do tej Akcji. W końcu bycie jak dobra „Wróżka” czy dobry „Mikołaj” to dla nas szczęście i radość to nie tylko otrzymywanie ale dzielenie się z innymi. Taki sens ma nasza „Nowotarska Choinka Marzeń” – zachęca.

 

źródło: UM Nowy Targ