W Ratułowie powstanie strefa rekreacyjna

Reklama                                                              

 

Urząd Gminy Czarny Dunajec pozyskał kolejne dofinansowanie na tworzenie dla mieszkańców stref rekreacyjnych.

20 września 2019 roku wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski wraz z prezesem i skarbnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ratułowie Dolnym Piotrem Krzysztofiakiem i Slawomirem Franosem podpisali umowę na dofinansowanie zadania pn. “Urządzenie strefy rekreacyjnej w Ratułowie – miejsca integracji pokoleń dla zachowania lokalnego dziedzictwa”.

Reklama                                                              

Na ten cel pozyskano 249 942,00 zł co stanowi 100 procent zaplanowanych kosztów inwestycji.

Mieszkańcy Ratułowa jak również całej gminy i turyści już w przyszłym roku będą się cieszyć nowym miejscem rekreacyjnym przystosowanym do aktywnego spędzania czasu, podnoszenia świadomości kulturowej i przyrodniczej. Powstanie też strefa z torem przeszkód MDP, która umożliwi jeszcze lepsze przygotowanie strażaków do akcji ratowniczych jak i zawodów strażackich.
W ramach projektu zaplanowano rozwój ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej poprzez modernizację ogólnodostępnego centrum kulturalno-rekreacyjnego w miejscowości Ratułów.

Dzięki realizacji operacji i wykonaniu prac porządkowych, modernizacyjnych i inwestycyjnych, OSP przyczyni się do zachowania lokalnej tradycji, ale również miejsce to rozszerzy swoją funkcjonalność jako miejsce integracji pokoleń zarówno poprzez wymianę wiedzy, wspólnemu aktywnemu spędzaniu czasu w strefie ćwiczeniowej czy też miejscem edukacji poprzez przekazywanie wiedzy historycznej o tradycji lokalnej OSP.

W ramach projektu zakupione i zamontowane zostaną urządzenia sportowe tj. wyciąg górny + piechur/biegacz, rower + orbitek eliptyczny, trenażer bicepsa + wyciskanie, prasa nożna + ławka, podciąg nóg + jeździec, narciarz+podnosiciel nóg oraz ławki, stół do gier planszowych, altanka, tor przeszkód MDP, oświetlenie z instalacją fotowoltaiczną, monitoring, ogrodzenie.

Głównym celem operacji jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez utworzenie strefy rekreacyjno- sportowej w miejscowości Ratułów.