W Nowym Targu grasuje fałszywa policjantka

 

Ogłoszenie:                                                              

W poniedziałek, 4 marca do mieszkańców Nowego Targu na telefon stacjonarny dzwoniła kobieta podająca się za policjantkę z nowotarskiej komendy. W trakcie rozmowy ostrzegała przed grupą przestępczą, która pobiera gotówkę z kont bankowych, podając się za różne osoby. Dodała również, że przestępcy posiadają dowód osobisty kobiety i zachęcała, aby zadzwonić na numer alarmowy w celu potwierdzenia tej informacji. Kiedy mieszkanka Nowego Targu powiedziała, że osobiście uda się na policję, rzekoma policjantka rozłączyła się.

W innym przypadku kobieta zadzwoniła do mieszkańca Nowego Targu informując, że została rozbita grupa przestępcza, a ona posiada w związku z tym dużą liczbę dowodów osobistych, w tym również ten należący do rozmówcy.

– Następnie oświadczyła, że następnego dnia zgłosi się do mężczyzny dzielnicowy, aby wyjaśnić całą sytuację.  Wcześniej kobieta zadawała pytania o posiadane konta bankowe, a kiedy dowiedziała się, że takiego konta mężczyzna nie posiada zakończyła rozmowę – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Policjanci przypominają!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj osobom nieznajomym informacji na swój temat, które mogą zostać wykorzystane do popełnienia przestępstwa!

Nie podawaj nieznajomym danych osobowych, numerów dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie informują o posiadanych oszczędnościach!

Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych!

Opr. ag

Fot. KPP Nowy Targ