W Chabówce będą przystanki na zakopiance

Reklama                                                              

Na mocy porozumienia zawartego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, władze Rabki-Zdroju ogłosiły postępowanie na wybór firmy, która zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budowy zatok autobusowych i kładki dla pieszych na drodze krajowej nr 47 Chabówce.

Przedstawiciele rabczańskiego magistratu przypominają, że pod koniec 2019 roku gmina Rabka-Zdrój stanęła przed widmem wykluczenia komunikacyjnego w związku z budową trasy S7.

– Wynikiem jej budowy była bowiem likwidacja przystanków przy starej zakopiance, na wiadukcie w Chabówce. Ich brak odciął mieszkańców naszej gminy i okolicznych miejscowości od dostępu od komunikacji na trasie Kraków-Zakopane, pozbawiając wielu z nich możliwości swobodnego i wygodnego dojazdu do pracy czy na studia – poinformowali uczędnicy z Rabki.

Reklama                                                              

W wyniku wielu rozmów, negocjacji i dzięki szerokiemu poparciu, udało się to zmienić. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła w grudniu deklarację w sprawie budowy przystanków autobusowych przy drodze krajowej nr 47 (os. Możdzeniówka) w Chabówce.

– Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder wyraził wówczas gotowość zawarcia porozumienia i przygotowania dokumentacji projektowej na lokalizację zatok, a GDDKiA zobowiązała się wystąpić do centrali GDDKiA o wprowadzenie zadania do planu finansowego na rok 2020. Ogłoszenie przetargu jest elementem wdrożenia w życie zawartych wówczas ustaleń – wyjaśniają w rabczańskim ratuszu.

fot. UM Rabka-Zdrój