VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

 

Biathlonowy Nordic Walking, to popularne „chodzenie z kijami” wzbogacone elementem strzelania rozgrywanym tak jak w biathlonie.

Przygotowaniem i ładowaniem karabinu oraz instruktażem zajmują się sędziowie biathloniści. Sprzętu nie trzeba więc dźwigać ze sobą w trakcie marszu.

W zawodach swoich sił może spróbować każdy, zarówno wytrenowany amator nordic walking, jak i osoba rozpoczynająca dopiero swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Wystarczy znać technikę marszu i nie bać się chwycić do ręki karabinka sportowego.

Wspaniała zabawa, atrakcyjne nagrody, odrobina zdrowej rywalizacji i niezapomniane emocje!

Zapraszamy do Kościeliska na VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking – jedyne takie wydarzenie w Polsce.

Uczestnicy zawodów zmagają się w 6 kategoriach wiekowych.

Do pokonania mają trzy odcinki po 1,5 km (najmłodsza grupa 3 x 1 km). Po pierwszym i drugim okrążeniu zawodnicy podążają na strzelnicę i oddają po 5 strzałów w pozycji leżącej z odległości 50 m do tarczy o średnicy 11 cm. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik dodatkowo musi pokonać rundę karną 100 m.

W dniu imprezy będzie można wziąć udział we wspólnej rozgrzewce, przeszkoleniu strzeleckim i odbyć serię próbną na strzelnicy.

Regulamin na stronie www.turystykakoscielisko.pl

Bieżące informacje  na www.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy

VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking zostały dofinansowane z funduszy Gminy Kościelisko, pod patronatem Starosty Tatrzańskiego Piotra Bąka.

Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko.

Partnerzy: Gmina Kościelisko, Polski Związek Biathlonu, Biathlonowy Klub Sportowy Wojsko Polskie – Kościelisko.

7 lica 2019 r.

Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry

Start: 12:00

Rejestracja;

www.bgtimesport.pl/zawody/bieg/id/402

Organizatorzy