V Góralskie Śpasy w Podczerwonem już w niedzielę

Reklama                                                              

Występy, konkursy, pokazy, dobra zabawa – tak w skrócie można opisać jedną z najpopularniejszych imprez plenerowych na Podhalu. Kto uczestniczył w poprzednich latach, ten wie, że w Podczerwonem dużo się dzieje…. i tak będzie też w tym roku podczas V Góralskich Śpasów.

Ta kulturalno-rozrywkowa impreza rozpocznie się o godz. 14.00 na placu na “Kamieńcu”. Tradycyjnie gości powitają tańcem i śpiewem dzieci z miejscowego zespołu regionalnego “Śleboda” działającego przy oddziale Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka. Przygrywać im będzie kapela góralska, która po występie najmłodszych będzie umilać nam czas w trakcie prezentacji na stoiskach.

Jak co roku przygotowanych zostało wiele atrakcji dla dzieci. To właśnie dla nich zorganizowana zostanie specjalna strefa. Gry, zabawy i konkursy z nagrodami przeprowadzą członkowie Podhalańskiej Akademii Sztuk Walk “EdArt”. Instruktorzy przedstawią też pokaz Jiu Jitsu Goshin Ryu. Na terenie festynu nie zabraknie dmuchańców, a także stoiska z zabawkami, watą, popcornem i lodami.

Reklama                                                              

W trakcie imprezy będzie można zapoznać się z technikami przeprowadzania pierwszej pomocy. Ratownik Adam Chramiec pokaże wszystkim zainteresowanym, jak należy zachować się w obliczu zagrożenia życia drugiej osoby.

Góralskie Śpasy charakteryzują konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dorosłych – przeciąganie wozu strażackiego OSP Podczerwone, Mistrzostwa Świata w jedzeniu góralskiej kiełbasy firmy “Janas” na czas, Mistrzostwa Drwali Firmy “DRZEWKARCZ” – cięcie drewna parami mieszanymi “Moja – Twoja” oraz konkurs dla mężczyzn – podnoszenie kłody i dla kobiet „wyżyj się babo” – rzucanie rzutkami do drewnianego górala. Obecne na festynie małżeństwa lub pary kochanków będą mogły wziąć udział w jeździe na taczce.

Jak wszyscy wiedzą, jest o co walczyć. Nagrody są cenne. Jakie? Można się o tym dowiedzieć podczas festynu. Naprawdę warto. Mogą o tym poświadczyć zwycięzcy z poprzednich lat.

Jedną z atrakcji będzie też pokaz przygotowany przez OSP Podczerwone i firmę ROSENBAUER – największej firmy z branży pojazdów i sprzętu pożarniczego na świecie. Grupa Rosenbauer specjalizuje się w produkcji specjalistycznych pojazdów pożarniczych (w tym przemysłowych, lotniskowych, drabin mechanicznych i podnośników hydraulicznych) oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego i ochrony osobistej strażaka. Wszystkich miłośników pożarnictwa zachęcamy do odwiedzenia stoiska tej firmy.

Gwiazdami wieczoru będą członkowie znanej i lubianej Kapeli MARTYNY. Ich muzyka to najlepsze biesiadne kawałki serwowane na niej jednej imprezie. Wszyscy przy ich muzyce bawią się znakomicie. Pamiętacie pierwszy festyn 5 lat temu? Oni też pamiętają. Byli z nami i zabawiali nas.

Zabawę taneczną, która potrwa do późnych godzin nocnych, poprowadzi DJ Matheew.

Dodatkową atrakcją podczas festynowego wieczoru w Podczerwonem jest charakterystyczna góralska watra, która będzie płonąć do samego rana, a na wszystkich gości czekać będzie obfity bufet.
Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na cele społeczne organizatorów.

Na V Góralskie Śpasy zapraszają OSP Podczerwone, Związek Podhalan Podczerwone – Koniówka przy współpracy z Centrum i Promocji Gminy Czarny Dunajec.