Utrudnienia na zakopiance – w poniedziałek rozpocznie się przebudowa wiaduktu

Reklama                                                              

 

W poniedziałek 18.03.2019 planowane jest rozpoczęcie remontu dwóch wiaduktów na zakopiance w Nowym Targu.

W związku z tym nad ul. Grel o godz. 11.00 zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zmiana ta będzie polegała na zamknięciu dwóch pasów ruchu DK47 oraz przekierowaniu ruchu na prawy, wiadukt. Ruch odbywał się będzie w dwóch kierunkach po jednym wiadukcie.

Reklama                                                              

– Jak już informowaliśmy od 4 marca do 30 czerwca całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów będzie ul. Grel, przebiegająca pod wiaduktami. Ulicą mogą poruszać się wyłącznie piesi. Po wybudowaniu przełączki, od poniedziałku 18 marca (godz.11.00) zamknięty dla ruchu zostanie jeden wiadukt i na nim prowadzony będzie remont. Pojazdy poruszać się będą po jednym obiekcie, prawym i jednym pasem ruchu w każdym kierunku – mówią przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, zarządzającej zakopianką.

Jak mówią przedstawiciele GDDKiA, w trakcie remontu na wiadukcie prawym jadąc w kierunku Zakopanego wymieniane będą belki nośne pomostu, natomiast na sąsiednim wiadukcie wzmocniona zostanie płyta pomostu. Ponadto wykonane zostanie opłaszczowanie betonowe (obłożenie betonem) przyczółków, wymieniona nawierzchnia, krawężniki i bariery. Wiadukt, na którym prowadzone będą prace wyłączony zostanie z ruchu całkowicie.

Zakończenie robót remontowych planowane jest na 26.09.2019 r. Ich koszt wyniesie ok. 3 mln 200 tys zł.

fot. Piotr Duraj