Utracone prawo jazdy i odholowane nieprawidłowo zaparkowane pojazdy z drogi do Morskiego Oka

Reklama                                                              

Znów pracowity weekend zakopiańskiej drogówki. Jeden kierowca „stracił” prawo jazdy, odholowane zostały dwa samochody z rejonu Morskiego Oka oraz ujawniano dziewięćdziesiąt jeden nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na drodze Oswalda Balzera.

Pomimo licznych apeli i komunikatów w mediach ogólnokrajowych nadal nie wszyscy kierowcy stosują się do przepisów drogowych. W sobotę zakopiańska drogówka patrolowała rejon przejścia granicznego w Łysej Polanie oraz drogi dojazdowe. Nie stwierdzono wykroczeń w tym rejonie, a obecność policjantów skutkowała przestrzeganiem przepisów drogowych.

W sobotę wieczorem na „zakopiance” w Białym Dunajcu 21-letni kierowca z Krakowa „stracił” swoje prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.

Reklama                                                              

Niestety w niedzielę ruch drogowy w tym rejonie był zdecydowanie większy. Koniecznym okazało się odholowanie dwóch nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. A na drodze Oswalda Balzera w rejonie wejścia na szlak do Sanktuarium na Wiktorówkach policjanci ujawnili aż 91 nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Kierowcy teraz muszą liczyć się z konsekwencjami.

Po raz kolejny przypominamy o zmianie organizacji ruchu w tym rejonie. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych.

Źródło: KPP Zakopane