Udana zbiórka na leczenie Judytki z Dzianisza

 

Sukcesem zakończyła się niedawna zbiórka pieniędzy na leczenie małej Judytki z Dzianisza. Mała bohaterka wraz z mamą jest teraz z Bangkoku i czeka na pierwsze podanie komórek macierzystych.

Zgodnie z przewidywaniami tajlandzkich lekarzy, po zakończeniu miesięcznej terapii mają ustąpić ataki padaczki, które tak bardzo opóźniały rozwój dziewczynki. Ponadto powinna ona zacząć samodzielnie siedzieć i nawiązywać kontakt wzrokowy.

Rodzice w imieniu swoim i córeczki pragną podziękować wszystkim ludziom otwartego serca za ofiarność.  – To niewyobrażalna szansa dla Judytki. Otrzymała ją tylko dzięki zaangażowaniu serdecznych ludzi, którym nieobojętna była jej przyszłość. Szczególnie pragniemy podziękować Fundacji im. Karola Stopki „Młodość, Talent, Podhale”, której członkowie w znaczny sposób przyczynili się do tego, że dziś jesteśmy w klinice w Bangkoku. Dziękujemy również każdemu z osobna – to, co zrobiliście dla naszego dziecka jest wspaniałe i pozostaniemy Wam na zawsze dłużni- mówią rodzice Judytki.

Terapia komórkami macierzystymi jest nowatorskim zabiegiem, który daje szanse na normalne funkcjonowanie ludziom z podobnymi zaburzeniami jak Judytka. Niestety, często jeden cykl podań nie wystarcza, by zagwarantować normalne funkcjonowanie, dlatego mała Dzianiszanka w przyszłości będzie musiała powtórzyć zabieg.